DOLAR 32,8706 0.05%
EURO 35,6915 0%
ALTIN 2.552,220,29
BITCOIN 2181418-0,68%
Antalya
32°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

188 okunma

AESOB BAŞKANI DERE BELEDİYECİLERLE ÇALIŞTAY’A NİYE KATILDI?

ABONE OL
27 Şubat 2022 17:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, Antalya Büyükşehir’e aday olma ihtimali, bazı kişilerin Kepez’e olan iştahını da kabarttı. Bunlardan birinin de AESOB Başkanı Adlıhan Dere olduğu siyasi kulislerde konuşuluyor.

56 yaşındaki Adlıhan Dere, lise öğrenimini tamamladıktan hemen sonra iş hayatına büfeci olarak başladı ve halen Antalya Gazete Bayii, Büfeciler, Kantinciler, Kuruyemiş İmalatı ve Ticareti Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın başkanlığını yürütüyor.

Geçtiğimiz ay yapılan Oda’nın son genel kurul toplantısını yine başkanı olduğu Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonu’nda düzenleyen Dere, buradaki konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘a, bakanlara, milletvekillerine selam göndermiş, muhalefet liderleri ve belediye başkanlarından hiç bahsetmemişti. 

10 YIL SİYASET YAPTI

2004-2014 yılları arası Kepez ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulunarak 10 yıl siyaset yapan Adlıhan Dere’yi, 2016 yılından beri yürüttüğü Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanlığı, halen koltuğunda oturduğu Antalya Gazete Bayii Büfeciler Kantinciler Kuruyemiş İmalatı ve Tic. Odası Başkanlığı, S.S Kepez Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri tatmin etmemiş olacak ki, siyaseti yine ciddi ciddi düşündüğünü ortaya koydu.

" alt="">

BELEDİYECİLERLE ÇALIŞTAYA KATILDI

Siyasi kulisler, Dere’nin Kepez’den aday olmayı düşündüğü yönünde iddialarla çalkalanırken, bunu doğrulayan bir görüntü Afyonkahahisar’dan geldi.

Adlıhan Dere, başkanlığını Hakan Tütüncü’nün yaptığı Akdeniz Belediyeler Birliği’nin “Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri Özlük Haklarının Yeniden Yapılanması ve Uygulamalara Yönelik Çalıştay”a katıldı.

24-27 Şubat tarihlerinde Sandıklı Thermal Park Otel’de gerçekleştirilen Çalıştay da, A.Ü İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Serkan Doru tarafından birlik üyesi belediye başkanları ve meclis üyelerine ‘Çalıştay Mevzuatı Hakkında Genel Bilgilendirme’ yapıldı. Çalıştay da, belediye başkanları ve meclis üyelerinin, 5393 sayılı Belediye Kanunun ‘Huzur ve İzin Hakkı’, 27. 28 maddenin düzenlenmesi, sosyal haklar gibi birçok konuya yönelik görüşleri alındı.

Toplantıda konuşan Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu programda, belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin özlük haklarıyla ilgili beyin fırtınası ve tecrübelerin harmanlanması gibi bir çalışmanın ortaya koyulduğunu söyledi. /GÜN HABER

En az 10 karakter gerekli