DOLAR %
EURO %
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22322882,86%
Antalya
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

284 okunma

AİHM’E TEPKİ.. ‘BİZİM MAHKEMEMİZİ TANIMAYANI BİZ TANIMAYIZ’

ABONE OL
3 Şubat 2022 11:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’ya ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osman Kavala ile ilgili “Bizim mahkemelerimizi tanımayanları biz tanımayız. Bunu çok net söylüyorum. Şu anda bizim mahkemelerimizin de vermiş olduğu bir karar var. Bunun dışında AİHM ne demiş Avrupa Konseyi ne demiş biz çok fazla ilgilendirmiyor. Çünkü biz bir defa kendi mahkemelerimize saygı duyulmasını bekliyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’ya seyahatinden önce havalimanında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Ortak gündemimizde önemli bölgesel, uluslararası konularda fikir teatisinde bulunacağız. Salgına rağmen geçen sene 2 milyonu aşkın Ukraynalı dostumuzu Türkiye’de misafir ederek yeni bir rekora imza attık. 10 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine kararlı adımlarla ilerliyoruz. İmzalayacağımız serbest ticaret anlaşmasının bu hedefe kısa zamanda bizi ulaştıracağına inanıyorum.

RUSYA-UKRAYNA KRİZİ

" alt="">

Bölgede yaşanan gerilimi yakından takip ediyoruz. Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve egemenliğini desteklediğimizi her platformda dile getiriyoruz. Bölgede barışı hakim kılmak için diyaloğa davet ediyoruz. Bölgemizde barış ve güven ortamının tesisi amacıyla üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum.

OSMAN KAVALA AÇIKLAMASI

Bizim mahkemelerimizi tanımayanları biz tanımayız. Bunu çok net söylüyorum. Şu anda bizim mahkemelerimizin de vermiş olduğu bir karar var. Bunun dışında AİHM ne demiş Avrupa Konseyi ne demiş biz çok fazla ilgilendirmiyor. Çünkü biz bir defa kendi mahkemelerimize saygı duyulmasını bekliyoruz. Bu saygıyı duymayanlara da kusura bakmasınlar bizim saygımız olmayacaktır.

SIĞINMACILARIN ÖLÜMÜ

Her şeyden önce 12 insanın orada donarak ölümüne seyirci kalmak yenilir, yutulur bir şey değil. Bu konuyla ilgili olarak AB ve dünya sessiz kalmıştır. Bundan sonraki adetlerini değiştireceklerini hiç düşünmüyorum. /MYNET.COM

En az 10 karakter gerekli