DOLAR 32,2207 0.04%
EURO 35,3294 0.3%
ALTIN 2.518,040,71
BITCOIN 2147854-0,57%
Antalya
23°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

975 okunma

AK PARTİ’Lİ BELEDİYELERDE SUYA İNDİRİM.. MARKETLERE FİYAT UYARISI

ABONE OL
17 Şubat 2022 15:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda açıklamalarda buldu. Erdoğan fahiş fiyatlara yönelik zincir marketleri uyardı. “Tüm dolaşan teftiş ekiplerimizle sizlerin sırtınıza bineceğiz. Belediyelerimiz, çarşıyı pazarı denetime alacaklar. Fırsatçılık ve açgözlülüğe geçit vermeyeceğiz.” dedi. Erdoğan ayrıca suya da yüzde 7 indirim geleceğini söyledi.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Geçirdiğim koronavirüs salgınında geçmiş olsun dileklerini ileten herkese tek tek teşekkürlerimi sunuyorum.

2023 ülkemiz ve milletimiz için bir dönüm noktası olacaktır. Milletimiz bugüne kadar girdğimiz hiçbir mücadelede bizi yalnız bırakmadı. Allah’ın iznşiyle her mücadelemiz gibi bunu da başaracağız.

Türkiye’nin önünü kesmek için her şeyi deniyorlar. Her büyük dönüşüm gibi bunda da sıkıntılar çekiyoruz. Ülkenin ve devletin her kaynağını seferber ederek insanların yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Tarım desteklerinden enerjiye, KDV desteklerine kadar birçok müjdeler açıkladık. Özellikle elektrik faturaları konusunda vatandaşlarımızın lehine yeni düzenlemenin gelmesi için talimat verdik. Su aboneliklerinde KDV indirimi kadar indirim yaparak, enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır. Birçok belediyemiz açıkladı. Suda yüzde 7 indirim yapacaklar. İstanbul ise yüzde 25’in üzerinde zam talebiyle Meclis’e geldi. Tabii Meclis’te çoğunluk AK Parti’de olduğu için arkdaşlarım bu talebi reddetti. Seçimden önce ne diyorlardı, biz suda indirim yapacağız. Bunların ağababaları da çıktı, çiftçilere elektriği bedavaya vereceğiz dedi. Bizler elektrikte enerjide tüm adımları en ideal şekilde atıyor, vatandaşımıza zulmetmeyen bir süreci çalıştırıyoruz.

" alt="">

Koltuğu oturduktan sonra yüzde 125’in üzerinde zam talebiyle işi meclise getirdin. Şimdi ben buradan diyorum ki, AK Partili belediyelerin olduğu yerlerde yüzde 7 suda indirim yapacağız. Bu adımı atarak, ana muhalefete sinyali veriyoruz. Seçim döneminde değil, seçim döneminin dışında bu çağrıyı yapıyorum.

Tüm dolaşan teftiş ekiplerimizle sizlerin sırtınıza bineceğiz. Belediyelerimiz, çarşıyı pazarı denetime alacaklar. Fırsatçılık ve açgözlülüğe geçit vermeyeceğiz. 20 yıl biz milletimize zulmetedik. Nasıl milletimizi huzurlu kıldıysak, yine milletimizi huzulur kılacağız. Bizim için bölgemizde ve dünyamızda kim olduğunu bildiğimiz rakiplerimizle mücadele etmek kolay değil. Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar biz bu tuzakları biliyoruz. Bizi zorlayan içimizdeki hainlerdir. Türkiye asırlardır ne çektiyse, içeriden yediği yumruklardan çekmiştir.

Bugün de aynı dertten muzdaribiz. CHP ve başındaki zat, milletin felaketinden, insanların sıkıntısından medet uman zihniyettedir. Biz bu can sıkıcı tablodan üzüntü duymadan edemiyoruz. Maalesef bahtımıza Kılıçdaroğlu CHP’si gibi bir muhalefet çıktı.

KILIÇDAROĞLU’NU 10 SEÇİMDE DE SANDIĞA GÖMDÜK

Son günlerde Kılıçdaroğlu karşıma çık diye yeri göğü inletiyor. Halbuki biz Kılıçdaroğlu’nun karşısına sandıkta çok çıktık. Referandumda ilk sınavında Kılıçdaroğlu’nu sandığa gömdük. Kılıçdaroğlu’nu 10 seçimde de sandığa gömdük. Bay Kemal senin kıratın buna yetmez. Yuvarlık masalarda toplanıyorsunuz. Size buradan sesleniyorum, o masadan bir şey çıkmaz.

Bunlar her seçimden sonra genel başkanlığı bırakacağını ifade etmişse de her sözü gibi bu da yalan çıktı. Kılıçdaroğlu hangi proje için CHP’nin başına getirildiyse, misyonunu tamamlamadığı için partinin başından indirilmiyor.

Türkiye bugünkü konumuna kolay ulaşmadı. Bu demokrasi ve kalkınma mücadelesini tarihmizin en üst düzeyine çıkarmak kolay olmadı. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline getirmeden bu mücadelemizi bırakmayacağız. Biz milletimize ne söz verdiysek yerine getireceğiz. Biz hiçbir zaman zihinleri de gözleri de kalpleri de dışarıya bakanlar gibi olmadık. Ve işte ülkemizi bu seviyeye getirdik. Diplomasiden güvenliğe kadar her konuda ülkemizin haklarına sahip çıkıyoruz. Dün bu ülkeyi sadece soğuk savaş kamplaşmasının sınır gücü olarak görenler, savunamdan sanayiye her konuda ortaklık arayışına girmişlerdir.

Büyük ve güçlü Türkiye’nin yükselişine engel olamayanlar, yarın bu büyüklükten yararlanmak için sıraya gireceklerdir. Bu değişimin yükselen yıldızı Türkiye’dir. Siz kendi ülkelerinin yükselişini engellemek için paçalarından sarılıp aşağı çekenlere aldanmayın. Onların istediği darbe yönetimleridir, onların istediği ekonomik krizlerdir. Bunlar Türkiye düşmanlarına selam çakıyorlar. Bunların derdi ülke ve millete hizmet değildir. Eğer öyle olsaydı ülkenin ve milletin hayrına bir projelerini görürdük. Tek vaatleri eski Türkiye’yi geri getirmek. Kimsenin eski Türkiye’nin o karanlık günlerine geri getirmesine izin vermeyeceğiz. İnşallah bu sıkıntıları atlatıp ülkemizi 2023 hedefine ulaştırdığımızda döktümüz alın terlerinin karşılığını almış olacağız.

Sadece yalan yanlış bilgilerle, mevcudu karalayarak elde edilecek bir yol yoktur. Güzel günlere hep birlikte kavuşacağız.

Türkiye’nin hedefine ulaşabilmesi eğitimle mümkün olabilirdi. Bu yılı kesintisiz yüz yüze eğitimle tamamladık. Eğitimin lokomotifi olan öğretmenleri de ihmal etmek. Öğretmen sayımızı 1.2 milyona çıkardık.

Mesleki eğitim kanununda önemli değişiklikler yaptık. Bu düzenlemelerin ardından mesleki eğitimdeki öğrencilerin sayısı 330 bine yükseldi. İnşallah yıl sonuna kadar bu sayıyı 1 milyona çıkartacağız. /MEDYATAVA

En az 10 karakter gerekli