DOLAR 32,8529 0%
EURO 35,7113 0.05%
ALTIN 2.557,940,52
BITCOIN 2180052-0,17%
Antalya
32°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘AKLIN YOLU BİR.. DEREKÖY’DE KÖMÜR OCAĞI AÇILAMAZ’
205 okunma

‘AKLIN YOLU BİR.. DEREKÖY’DE KÖMÜR OCAĞI AÇILAMAZ’

ABONE OL
3 Mart 2022 15:53
‘AKLIN YOLU BİR.. DEREKÖY’DE KÖMÜR OCAĞI AÇILAMAZ’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Dereköy’de kömür ocağı için ÇED kararı gereksizdir kararının mahkemece iptal edilmesini sevindirici buldu. Subaşı, Antalya’nın Korkuteli İlçesi Dereköy mera ve yaylasına açılmak istenen kömür ocağına ilişkin ‘’ÇED gerekli değildir’’ kararını Antalya 3. İdare Mahkemesi’nin iptal kararını değerlendirerek, ‘’Aklın yolu bir. Yanlış hesap Bağdat’tan döndü’’ dedi.’’ dedi.

Dereköy halkının elbirliği ile kömür ocağı açılmasına izin vermediğini ve mücadelelerini halen devam ettirdiklerini hatırlatan Hasan Subaşı, hukuka aykırı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın söz konusu mera ve yayla arazilerinde ÇED’e gerek yoktur kararı iöçin açılan iptal davasının karara bağlandığını hatırlatarak, “Antalya 3. İdare Mahkemesi oybirliği ile ÇED’e gerek yoktur kararını iptal etmiştir. Karar sevindiricidir. Dereköy halkının haklı mücadelesi nedeniyle bir kez daha kutluyorum” dedi.

Bu bölgede açılmak istenen kömür ocaklarının sadece Dereköy çevresine değil, Korkuteli’nin tüm su kaynaklarına ve doğasına zarar vereceğini de hatırlatan Hasan Subaşı, Çevre ve Şehircilik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıklarına çağrıda bulunarak, “Kömür ocağı kararından tamamen vazgeçin. Mahkemenin verdiği karara saygılı olun, izin ve ruhsatları derhal iptal edin” dedi. /VARIŞ HABER

" alt="">

En az 10 karakter gerekli