DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22234072,40%
Antalya
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

300 okunma

AKŞENER.. BU KRİZ TARİHE ‘ERDOĞAN KRİZİ’ OLARAK GEÇECEK

ABONE OL
10 Şubat 2022 15:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin kongresinde ekonomik gelişmeleri değerlendirerek hükümete eleştirilerde bulundu. Akşener “Bu devlet krizi tarihe ‘Erdoğan krizi’ olarak geçecek.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Kalkınma Kongresi’nde konuşuyor. Akşener’in satırbaşları şöyle:

Eşi, dostu ve o 5 müteahhiti ihya ederek milletimizi yokluğa mahkum etmekte. Maalesef bugün ülkemiz dünyada en yüksek enflasyona sahip 5. ülke. Bu devlet krizi tarihe ‘Erdoğan krizi’ olarak geçecek.

Hazine ve Maliye Bakanı yurt dışında yaptığı toplantılara MB yetkililerini davet etmiyor. Uygulanan akıl dışı politikalarla istihdam sağlanamaz oldu.

Uygulanan akıl dışı politikalarla özel sektör istihdam sağlayamaz oldu. Kayıt dışı istihdam artarken arkadaşların yaptıkları zamla böbürlendikleri asgari ücret daha birinci ayın sonunda açlık sınırının altında kaldı. Bugün maalesef karşımızda istikrarsız ve geleceği belirsiz bir Türkiye var.

" alt="">

Ülkemizdeki büyüme yüzde 1’in altına indi. Yani Erdoğan ve ekibi daha elektriğin icat edilmediği o dönemde o karanlık dönemin başındakiler çok daha iyi yönettiler ülkeyi. Türkiye’nin gelişmekte olan ülkelerle karşılaştırmalı büyüme performansı AK Parti dönemine göre daha yüksekti. Yani o karanlık dönemin müsebbipleri ekonomimizi çok daha iyi yönettiler.

Kamu banlarının kendileri tehdit haline geldi. Kredi genişlemesiyle hem borçlandık hem de büyüyemedik. Yatırım iklimi kötüleşti. Çoğu şaibeli özelleştirmeler gerçekleştirildi. Bugün ülkemizde 2001 krizinden daha vahim bir tablo oluştu. Sayın Erdoğan her zaman olduğu gibi zamanında en çok kınadığı şeyin ta kendisi oldu.

Ülkemizde makro istikrarı sağlayıp, tüm bu anlattım problemleri biz çözeriz. Biliyorsunuz İYİ Kalkınma Projeleri’nin bugünkü etabında istikrarlı Türkiye vizyonumuzu ve bu vizyon çerçevesindeki çalışmalarımızı paylaşacağız. /İNTERNET HABER

En az 10 karakter gerekli