DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2166033-0,14%
Antalya
26°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

163 okunma

ALİ BIDI LİSESİLERE GİRİŞİMCİLİK ÖĞÜTLERİ VERDİ

ABONE OL
8 Mart 2022 13:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANSİAD Girişimcilik Günleri’nde liselilere hitap eden ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “Bu dünyaya fakir gelmiş olabiliriz. Ancak dünyayı fakir ve bilgisiz terk ediyorsak suçlu biziz. Kimse de suç aramayın” dedi.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin, 20’ncisini düzenlediği ‘Ansiad Girişimcilik Günleri’ sona erdi. 1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler bu yıl ‘tecrübe paylaşımı’ adı altında gerçekleştirildi. 

İş insanlarının kendilerini, işlevlerini, çalışmalarını, ülke için düşündüklerini topluma daha yakından tanıtmayı amaçlayan etkinlikte aynı zamanda iş dünyasının cazip yönleri, sorunları, girişimcilik bilincinin artırılması sağlanıyor.  Özellikle gençleri inovatif girişimciliğe özendirmek ve teşvik etmeyi de hedefleyen ‘tecrübe paylaşımı’nın etkinliklerine İş İnsanı Ali Bıdı da katıldı. 

ANSİAD’ın şeref üyesi olan Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, Şehit Serkan Çölkesen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de öğrencilere hitap etti. 45 dakika olarak planlanan söyleşiler yoğun ilgi görmesi nedeniyle yaklaşık 1’er buçuk saat sürdü.  

Öğrencilere iş tecrübesini paylaşırken hayatından kesitler de anlatan Ali Bıdı, “Bu dünyaya fakir gelmiş olabiliriz. Ancak dünyayı fakir ve bilgisiz terk ediyorsak suçlu biziz. Kimse de suç aramayın. Başarı para ile satın alınamaz. Başarıyı elde etmenin 3 yolu vardır. Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Başkaları yatarken siz ayakta olacaksınız. Başkaları otururken, siz öğreneceksiniz. Başkalarının yapamadıklarını yapacaksınız. Cesaret edemediklerine, aklınızı ve mantığınızı kullanarak siz cesaret edeceksiniz ve yapacaksınız. Başkalarının göremediklerini göreceksiniz. İnanıyorsanız doğru bildiğiniz yoldan gidin” dedi. 

" alt="">

Bileğindeki DDKVK yazılı dövmeyi de öğrencilere gösteren Ali Bıdı, “Başarının anahtarlarından biri de; Dinle, Düşün, Karar Ver, Konuş. Dünyanın en zengin yeri mezarlıklardır. Çünkü oralar bilgilerini hayata geçiremeyip öbür dünyaya göçenlerle doludur” diye konuştu.  

Söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Ali Bıdı, sporcu kimliğinin yaşamına değer kattığından söz etti. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli