DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21625030,26%
Antalya
24°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

174 okunma

ALİ YILMAZ’A GÖRE.. ‘AKARYAKIT İSTASYONLARINDA IŞIKLAR SÖNEBİLİR’

ABONE OL
26 Şubat 2022 14:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Akaryakıt İstasyonları Kentsel Dayanışma Derneği Başkanı Ali Yılmaz, “Her an geceleri yanan istasyonlardaki ışıklar bile sönebilir. İstasyonlardaki hava ve su ikmal noktaları ile tuvaletler ücretli olabilir ve hatta kapanabilir” dedi.

Üst üste gelen zamlar ve maliyet artışlarıyla birlikte istihdam konularında da zorlanmaya başlayan akaryakıt istasyonları sahipleri artık bu yükün omuzlarına ağır geldiğini ifade ederek, çok yakında neredeyse istasyon ışıklarının geceleri sönebileceğini, satış noktalarında bulunan tuvaletlerin de kapanabileceğini veya kaldırılacağını dile getirmeye başladı.

Antalya Akaryakıt İstasyonları Kentsel Dayanışma Derneği Başkanı Ali Yılmaz, son zamanlarda yaşanan sıkıntıların kendilerini artık zorlamaya başladığını ifade ederek, “Personel giderleri de çok yüksek maliyetlere ulaşmaya başladı. Tüm bu yaşananlar karşısında istediğimiz ortak bir şey var ve kâr marjları artırılmazsa kapanma tehlikesi yaşayabiliriz. Almış olduğumuz lisanslar sektörümüz için çok değerli. Hizmet vermemek gibi bir lüksümüz yok. Biz halkımız için hizmet veriyoruz. Bunu söylemek dile kolay geliyor ancak yıllardır verdiğimiz bir emek var. Yatırım var. Biz ülkemizi seven iş insanlarıyız. Bu nedenle istihdama katkı sağlıyor ve 24 saat istasyonlarımızı açık tutuyoruz” diye konuştu.

“MALİYETLER ÇOK ARTTI”

Yılmaz, “maliyetlerde korkunç bir artış var. EPDK bu sorunları bildiği halde herhangi bir adım atılmıyor. Bir yerden kazanalım diye uğraşırken diğer yandan tüm yatırımlarımızın riski artıyor. Kamu ihalelerinde ek fiyat farkı ödemesi imkanı bile sektörümüze tanınmıyor. Sektörümüz göz ardı ediliyor. Karlılık oranları yerinde sayıyor. Bizler ülkesini seven yatırımcılarız. Ekonomiye olan katkılarımız yadsınamaz boyutlarda. Biz sektör olarak bu şekilde,ülkemize zarar vermeden sesimizi duyurmaya çalışıyoruz” dedi. /GÜN HABER

" alt="">

En az 10 karakter gerekli