DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21644110,88%
Antalya
27°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

343 okunma

ALKIŞLAR ‘KANLI NİGAR’ İÇİN

ABONE OL
9 Şubat 2022 15:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), izlenme rekoru kıran ‘Kanlı Nigar’ı bir kez daha sahneledi. Müzikale alkış yağdı.

Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera sahnesinde gerçekleşen gösterime izleyici ilgisi yoğun oldu. İki perde olarak sahnelenen eserde ‘Kanlı Nigar’ rolünü Semiha D. Boran, ‘Hamdi’ rolünü Ümit B. Tekinay, ‘Haydar’ rolünü Taner Ölçen, ‘Şetaret’ rolünü Zişan Damcıoğlu, ‘Letafet’ rolünü Serap Demirhan Işık, ‘Hüsrev’ rolünü Baha İşler, ‘Rumelili’ rolünü Ercan H. Uğur, ‘Laz’ rolünü Zafer İşgören, ‘Acem’ rolünü Baturalp Bilgili, ‘Ülfet’ rolünü Selin Telek, ‘Nefaset’ rolünü Gülçin Gültekin, ‘Mahallenin Meraklısı’ rolünü Pınar Tekol, ‘Naci’ rolünü Mustafa Özşamlı, ‘İhtiyar’ rolünü ise Emre Aytekin canlandırdı.

Haldun Özörten’in sahneye koyduğu ‘Kanlı Nigar’ müzikalinde, kendi ayakları üzerinde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları koruma amaçlı çatısı altında toplayan, erkeklere karşı mücadele veren, kızıyla beraber fal bakıp bohça açarak geçimini sağlayan ‘Nigar’ ismindeki kadının hikâyesi anlatılıyor. Eserde, Antalya DOB orkestrası’nı şef Ömer Yöndem, Antalya DOB korosunu da Mahir Seyrek yönetti. Eğlenceli müzikalde dekor tasarımını Özgür Usta, kostüm tasarımını Nursun Ünlü, koreografiyi Serhat Nüfusçu ve ışık tasarımını ise Mustafa Eski hazırladı.

Şiddet görmüş kadınlara evinin kapısını açan, onlara sahip çıkan ‘Kanlı Nigar’ı keyifle, neşeyle izleyen, gülüp, kahkaha atan izleyici, esere emeği geçen sanatçıları bir kez daha ayakta alkış yağmuruna tuttu.

" alt="">

En az 10 karakter gerekli