DOLAR 32,4711 0.25%
EURO 34,5574 0.21%
ALTIN 2.484,831,91
BITCOIN 2053426-1,14%
Antalya
22°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

ANSİAD’DAN ULUSAL ÇAPTA MİMARİ PROJE YARIŞMASI
830 okunma

ANSİAD’DAN ULUSAL ÇAPTA MİMARİ PROJE YARIŞMASI

ABONE OL
29 Ocak 2022 10:03
ANSİAD’DAN ULUSAL ÇAPTA MİMARİ PROJE YARIŞMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANSİAD, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Çevre çalışmaları kapsamında iklim krizi, sürdürülebilir çevre ve ekolojik yapı tasarımı çözümleri sunmak üzere ‘Öğrenci Mimari Proje Yarışması’ düzenliyor. Son başvuru tarihi 22 Nisan 2022.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD), “İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Çevre” başlığı ile başlattığı çalışmalar kapsamında geleceğin yapılı çevrelerini tasarlayacak yarının aktörlerini iklim krizi, sürdürülebilir çevre ve ekolojik yapı tasarımı konusunda düşünmeye ve farklı disiplinlerle birlikte çalışarak mekânsal ve kentsel mimari çözümler üretmeye davet ediyor. Kentsel yapılı çevrenin yıllık küresel sera gazı oranının tek başına yüzde 36’sının binalar tarafından üretildiğine işaret eden ANSİAD Başkanı Akın Akıncı, “İnşaat süreçleri göz önünde bulundurulduğunda mimarlık mesleğinin çağımızın en büyük krizi olan iklim sorunuyla mücadelede önemli bir rol üstlendiği ortada. Buradan yola çıkarak çevresel sorunlara karşı önerileri, iklim değişikliğini tetikleyen yapısal çevreyi dönüştürmeyi ortaya koyacak projeler konusunda çalışmayı uygun gördük” dedi.

Antalya’nın bir turizm merkezi olarak milyonlarca turisti ağırladığına dikkati çeken Başkan Akıncı, “Büyük ölçekli bir krizin içerisindeyiz ve turizm potansiyelimizi de düşündüğümüzde yıllık 20 milyon kişiyi ağırlayan bir kent olarak iş yapış şekillerimizin, turizm destinasyonumuzun hatta gelen turistin bıraktığı atığa, kullanacağı suya kadar her şeyi planlamamız gerektiği ortada. Biz şu anda yapılarda nasıl bir değişim sağlayabiliriz ve kente örnek olabiliriz düşüncesiyle harekete geçtik” diye konuştu.

YARIŞMAYA BAŞVURU

Tasarımı anlatan her türlü teknik çizim, görselleştirme dijital olarak e-posta yoluyla [email protected] adresine teslim edilecektir. 25 Ocak 2022 tarihinde başlayan başvuru süreci 22 Nisan 2022 günü saat 17.30’da sona erecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgi için www.ansiad.org.tr adresini ziyaret edebilir, yarışma şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.

" alt="">

SERGİ VE KOLOKYUM

Yarışmaya katılan tüm projeler www.ansiad.org.tr sitesinde kolokyum öncesi sergilenmeye başlayacaktır. Kolokyum dijital ortamda ödüllerin ilan edildiği hafta içinde yapılacaktır. Kolokyum gün ve saati www.ansiad.org.tr adresinde duyurulacaktır. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli