DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 2145030-0,41%
Antalya
23°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

210 okunma

ANTALYA’DA SRİ LANKA’NIN BAĞIMSIZLIĞINI KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

ABONE OL
24 Şubat 2022 10:17
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da, Sri Lanka’nın bağımsızlığının 74. yıl dönümü etkinlikleri Sri Lanka Antalya Fahri Konsolosu Ali Kamburoğlu: “Amacımız iki ülke arasındaki ekonomik kültürel ilişkileri daha da güçlendirmek, bugünde Sri Lanka’nın bağımsızlığının 74.

Sri Lanka Antalya Fahri Konsolosu Ali Kamburoğlu’nun ev sahipliğinde, Sri Lanka’nın bağımsızlığının 74’üncü yıl dönümü etkinlikle kutlandı. Sri Lanka Antalya Fahri Konsolosluğunca, Sri Lanka’nın bağımsızlığının 74’üncü yıl dönümü etkinlikleri ile turizm ve ayurveda bilgilendirme toplantısı bir otelde düzenlendi. Etkinlikte ayurvedanın yanı sıra Sri Lanka’nın geleneksel ürünleri tanıtıldı, ülkenin geleneklerinden yağ lambası yakımı gerçekleştirildi.

Programda konuşan ülkesinin Antalya’daki fahri konsolosluğunun bir süre önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla açıldığını hatırlatan Büyükelçi Hassen, Sri Lanka’nın bağımsızlık yıl dönümünü kutlamak için bir kez daha turizm kenti Antalya’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Hassen, Sri Lanka ile Türkiye arasındaki 74 yıllık diplomatik ilişkilerde dönüm noktasına gelindiğini ifade etti.

“AMAÇ EKONOMİK VE KÜLTÜREL İLİŞKİLERİ DAHA DA GÜÇLENDİRMEK”

" alt="">

Sri Lanka Antalya Fahri Konsolosu Ali Kamburoğlu, Sri Lanka’nın Antalya, Burdur ve Isparta illerini kapsayacak olan Antalya Fahri Konsolosluğu’nun Alanya İlçesi’nde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımlarıyla açtıklarını hatırlattı.

Antalya’da da bir ofislerinin olduğunu dile getiren Kamburoğlu, “Amacımız iki ülke arasındaki ekonomik kültürel ilişkileri daha da güçlendirmek istiyoruz. Bugün de burada Sri Lanka’nın bağımsızlığının 74’üncü yıl dönümü etkinliğini düzenledik. Bu etkinlikte turizm ve ayurveda ile ilgili bilgiler sunduk. Sri Lanka’da 3 yıldır turizmimizde ciddi bir ilerleme var. Onunla ilgili geniş bir toplantı yapacağız. Sri Lanka’ya vize yok, internetten alınan bir vize ile girilebiliyor. THY’nin haftada 11 seferi var. Güzel ve ilgi çeken bir destinasyon. Bizde fahri konsolosluğunu aldıktan sonra insanlar daha fazla heyecanlanmaya başladı” diye konuştu.

“EKONOMİK ÜRÜNLERİ”

Sri Lanka’nın ekonomik durumu hakkında da bilgiler veren Kamburoğlu, “Baharat, kauçuk, seylan çayı, kokopit ticaretinde önde giden bir ülke, 22 milyon nüfusları var. Bu ürünleri Sri Lanka’dan alıyoruz. Bizde iş makineleri pazarlıyoruz, elma ihracatı yapıyoruz. Diğer ticaretimizde gelişmeye başladı. Güzel bir ülke, bizi bu göreve layık görenlere Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya Gazeteciler CemiyetiBaşkanı İdris Taş ise Antalya’daki gazeteciler ile Sri Lanka’daki meslektaşları arasında iş birliği protokolü yapmak hedefinde olduklarını belirtti. /HABERLER.COM

En az 10 karakter gerekli