DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22366992,91%
Antalya
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BAE BÜYÜKELÇİSİ AL-DHAHERİ VALİ YAZICI’YI ZİYARET ETTİ
171 okunma

BAE BÜYÜKELÇİSİ AL-DHAHERİ VALİ YAZICI’YI ZİYARET ETTİ

ABONE OL
10 Mart 2022 15:54
BAE BÜYÜKELÇİSİ AL-DHAHERİ VALİ YAZICI’YI ZİYARET ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ersin Yazıcı Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Saeed Thani Hareb Al-Dhaheri’yi makamında kabul etti. Vali Yazıcı Antalya’nın tarımın ve turizmin başkenti olduğunu vurguladı. 

Ziyarette, Vali Yazıcı ve Büyükelçi Al-Dhaheri, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkileri değerlendirdi. Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Al-Dhaheri, turizm başta olmak üzere her konuda ilişkileri daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

ANTALYA TARIM VE TURİZMİN BAŞKENTİ

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Saeed Thani Hareb Al-Dhaheri’yi Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Vali Yazıcı; “Sizleri şehrimizde görüp ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bugünlerde Antalya Diplomasi Forumu’nda dolayı dünya liderlerini ağırlıyoruz. Şehrimiz bu yoğunluğa alışık. Antalya’mız zaten her yıl milyonlarca yabancı misafirleri ağırlayan bir şehir. Antalya, Türkiye’nin 5’inci büyük şehri, 2 milyon 619 bin nüfusumuz var. Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar rüya gibi bir kentte yaşıyoruz. Pandemiden önce yılda 15 milyona kadar yabancı turist ağırladık. 2021’ de çok iyi bir ivme yakaladık. Akdeniz’in en önemli turizm destinasyonuyuz. Ayrıca şehrimiz Türkiye’nin en büyük örtü altı tarım merkezidir. Türkiye’nin örtü altı tarımının %68’i bu şehirde üretiliyor.” şeklinde konuştu.

İLİŞKİLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

" alt="">

Büyükelçi Al-Dhaheri ise Antalya’ya ilk defa geldiğini ve Antalya’da olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Bizi ağırladığınız için teşekkür ediyorum. İlişkilerimiz yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Halife Bin Zayid El Nahyan’ın bir araya gelmesinde sonra Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerini güçlendirmeye başladık.” dedi. 

BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Ziyarette Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçisi Saeed Thani Hareb Al-Dhaheri, Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki turizm ve tarım başta olmak üzere ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirterek, Vali Ersin Yazıcı’dan destek istedi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin potansiyeli hakkında bilgiler aktaran Büyükelçi Al-Dhaheri; “Burada olmaktan çok mutluyum. Antalya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin birbirine benzer birçok yönü var. Bizim ülkemizde Antalya gibi sıcak bir iklime sahip. Antalya ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında ekonomik ve kültürel olarak bağ oluşturmak istiyoruz. Özellikle turizm ve tarım alanında Antalya’nın tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Ortak çalışmalarla turizmimizi ve tarımımızı geliştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Türklerin çok misafirperver ve güler yüzlü olduğuna değinen Büyükelçi Al-Dhaheri, Vali Yazıcı’yı ve Türk halkını Birleşik Arap Emirlikleri’ni görmeye davet etti.

TARİHE DAYALI İLİŞKİLERİMİZİ DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyet ifade ederek şehre gelen tüm turistlere karşı kültürümüzün bir parçası olan Türk misafirperverliğini gösterdiklerini vurgulayan Vali Yazıcı; “Antalya’mızda dünyanın birçok farklı yerinden misafir ağırlamaktayız. Antalya’mız Türk turizmine en büyük katkı sunan şehir. Şehrimize tekrardan hoş geldiniz. İnanıyorum ki bağları tarihe dayanan bu iki ülke arasında hem ticari hem de kültürel ilişkileri daha da geliştireceğiz.” dedi. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli