DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19138821,98%
Antalya
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

167 okunma

BAŞARAN..  ‘TOKİ’YE VERECEĞİMİZE ÖĞRENCİLERE YURT YAPALIM’

ABONE OL
20 Şubat 2022 13:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, Akdeniz Üniversitesi’nin batı kesiminde yer alan arsaların TOKİ kanalıyla satılmasını eleştirdi. Başaran, “Bu arsaları satmak yerine üniversite öğrencilerinin yurt ihtiyacını karşılamakta kullanalım” önerisinde bulundu.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Akdeniz Üniversitesi’nin batı kesiminde arsalar yaratılarak Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) verildiğini, TOKİ’nin de bu arsaları sattığını iddia etti. Başaran, Antalya’ya okumak için gelen binlerce öğrencinin barınacak yer bulamazken üniversitenin hemen bitişiğindeki arsaların satılmasını anlamakta güçlük çektiğini kaydetti.

GENÇLERİMİZ SOKAKTA YATTI

Üniversite açıldığında birçok öğrencinin yurt bulamadığı, kiralık ev bulamadığı için sokaklarda yatmak zorunda kaldığını hatırlatan Başaran, “Bu arsaları satmak yerine üniversite öğrencilerinin yurt ihtiyacını karşılamakta kullanabilirdik. O satılan arsalara yurtlar yapılsa, Antalya’ya okumak için gelen binlerce gencimizi orada barındırsak iyi olmaz mı? Böylelikle gençlerimizi hem tarikat yurtlarına hem de ne olduğu belli olmayan ucube yerlere mecbur bırakmamış oluruz. Üniversite açıldığında hepimiz gördük. Birçok gencimiz yurt bulamadığı, kiralık ev bulamadığı için sokaklarda yatmak zorunda kaldı. Öğrencilerimizi bu sıkıntılardan kurtaralım” diye konuştu.

“YURT YAPALIM” ÖNERİSİ

" alt="">

Halen Akdeniz Üniversitesi’nin etrafında yeni yeni arsalar yaratıldığı duyumunu aldığını da hatırlatan Başkan Başaran, ”Bu arsaların da satışa çıkarılacağı iddiaları var. Bu konuda Antalya kamuoyunu uyarıyorum ve bir çağrı yapmak istiyorum. Bu satışları engelleyelim ve elbirliğiyle buraya yurt yaparak gençlerimizi büyük bir dertten kurtaralım. Eğer yurt yapamayacaklarsa versinler bizlere, Antalyalılar olarak bizler en güzel yurtları Antalya’ya ve gençlere kazandırırız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Ben şahsen yurt yapımına öncü olmaya hazırım. Antalyalıların da buna sonuna kadar destek vereceğine tüm yüreğimle inanıyorum” dedi. 

Başkan Mehmet Başaran, konunun takipçisi olacağını da sözlerine ekledi. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli