DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2164390-0,28%
Antalya
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

136 okunma

BUGÜNE DİKKAT.. SICAKLIK ARTIYOR.. KAR VE ÇIĞ UYARISI YAPILDI

ABONE OL
29 Ocak 2022 14:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meteorolojinin, 29 Ocak Cumartesi günü beklenen hava durumu tahminine göre sıcaklıklar 4 derece kadar artarken, birçok ilde sağanak ve kar yağışı bekleniyor. Başta İstanbul olmak üzere Marmara, Ege ve Akdeniz’deki bazı kentler için sağanak uyarısı geldi. Öte yandan Marmara’nın kuzeydoğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise birçok ilde kar yağışı bekleniyor. Ayrıca bazı bölgeler için çığ uyarısı da yapıldı. İşte yurtta beklenen hava durumu…

Meteoroloji ve uzmanlardan bugün (29 Ocak Cumartesi) beklenen hava durumuna ilişkin tahminler geldi. Hava sıcaklıklarının birkaç derece yükseleceği belirtilirken, bazı iller için yağmur ve kar uyarısı yapıldı. Ayrıca Doğu ve Karadeniz illeri için de çığ uyarısı geldi. İşte yurtta bugün beklenen hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale, İzmir,Manisa, Aydın, Muğla, Elazığ, Bingöl çevreleri ve Erzurum’un güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Güney Ege kıyıları, Antalya, Çanakkale çevreleri ve Marmara’nın kuzeydoğusunda yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülke genelinde buzlanma ve don ile birlikte kuzey ve iç kesimlerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor.

ORHAN ŞEN’DEN ÇIĞ UYARISI

" alt="">

Bugün beklenen hava durumuna ilişkin, meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen’den de açıklama geldi. Twitter hesabından uyarı yapan Şen, “Bugün Ege’deki yağmur, Güneydoğu’daki kar yağışı dışında; sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusunda yağmur var. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ riski devam ediyor. İç kesimlerde don ve buzlanma var.” dedi.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklıkların iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Ülkemiz genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Bölge genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Çanakkale çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor.

BURSA 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

EDİRNE 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmurlu

KOCAELİ 2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu zamanla kıyıları çok bulutlu, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -11°C, -2°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ -3°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 3°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ilçeleri akşam saatlerinden sonra il geneli sağanak yağışlı

MUĞLA -2°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 3°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

HATAY 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA -6°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor.

ANKARA 10°C, -1°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR -10°C, 2°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KONYA -15°C, -5°C

Parçalı bulutlu

SİVAS -15°C, -4°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor.

BOLU -7°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARABÜK -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu

ZONGULDAK 3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu iç ve yüksek kesimleri hafif kar yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ARTVİN -5°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT -10°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile Elazığ, Bingöl, Ağrı çevreleri ile Erzurum’un güney kesimleri ve Van’ın güney ve batı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Bölge genelinde dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -15°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimleri kar yağışlı

MALATYA -12°C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MUŞ -7°C, -1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

VAN -9°C, -1°C

Çok bulutlu, güney ve batı kesimleri kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GAZİANTEP -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

MARDİN -2°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİİRT -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

En az 10 karakter gerekli