DOLAR 32,8367 -0.2%
EURO 35,6924 -0.54%
ALTIN 2.539,530,20
BITCOIN 2170381-1,79%
Antalya
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

762 okunma

BURAK TONBUL.. ‘SPOR TURİZMİNE DAHA FAZLA ÖNEM VERMELİYİZ’

ABONE OL
2 Şubat 2022 12:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de spor turizmi gelişimine devam ederken bu gelişimde özel sektörün katkısı tartışılamaz boyutlarda. Özellikle sporculara ve spor organizasyonlarına sponsorluk anlamında destek veren turizm markaları, verdikleri bu destekle spor turizminde önemli bir rol oynuyor.

Spor organizasyonlarına verdikleri destekle dikkat çeken Touristica ve Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, spora, sporculara ve spor organizasyonlarına verilen her desteğin, spor turizmine büyük katkı sağladığını belirterek, “Spora verilen destek sayesinde Türkiye ve Antalya, spor turizminde biraz yavaş olsa da iyi bir gelişim içinde. Aslına bakacak olursanız spor turizminde çok daha iyi bir noktada olabiliriz” dedi.

Burak Tonbul, spor turizminin Türkiye ve Antalya için hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi. Tonbul: “Türk turizmcileri olarak turizmi çeşitlendirmek için büyük çaba harcıyoruz. Turizmin yıl geneline yayılması için turizm çeşitliliğini sağlamanız gerekiyor. Bunun için de spor turizmi çok önemli bir potansiyel. Ülkemiz birçok spor dalı için müsait bir ortam sunuyor. Son yıllarda da spor turizmi daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Bu noktada daha fazla destek ile spor turizmini olduğu noktadan daha iyi bir yere getirebiliriz” şeklinde konuştu.

Spor organizasyonlarının tanıtım ve imaj olarak yapıldıkları bölgeye büyük katkı sunduğunu hatırlatan Tonbul, “Örneğin Tour of Antalya ve farklı bisiklet yarışları sayesinde bisiklet takımları ve bireysel bisiklet sporcuları kamp yapmak için Antalya’yı tercih etmeye başladılar. İlerleyen yıllarda Antalya bisiklet turizminde daha da ön plana çıkacaktır. Farklı spor dallarına verilecek destekle Antalya’daki branş çeşitliliğini de artırabiliriz. Touristica, Diana Travel ve Paloma Otelleri olarak spor organizasyonlarını çok önemsiyoruz ve destek vermeye devam ediyoruz. Vereceğimiz desteğin bulunduğumuz bölgeye ne kadar katkı yaptığını da bizzat gözlemleyebiliyoruz. Milyarlarca dolarlık spor turizmi pastasından daha fazla pay almak elimizde” diye konuştu.

Burak Tonbul, spor turizminin daha da gelişmesi için turizm markalarının spor organizasyonlarına daha fazla destek vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi. /TOURISM TODAY

" alt="">

En az 10 karakter gerekli