DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22372943,11%
Antalya
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BURDURLU İHRACATÇILAR.. ANTALYA LİMANI’NI KULLANAMIYORUZ
175 okunma

BURDURLU İHRACATÇILAR.. ANTALYA LİMANI’NI KULLANAMIYORUZ

ABONE OL
9 Mart 2022 10:58
BURDURLU İHRACATÇILAR.. ANTALYA LİMANI’NI KULLANAMIYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), üyeleriyle istişareler gerçekleştirdiği toplantıları Isparta’dan sonra Burdur’da düzenledi. BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, toplantıda üyelerin mevcut durumlarını anlatıp, yaşadıkları sıkıntıları kaydedip, çözüm önerilerini aktardığını söyledi. Başkan Çavuşoğlu, aynı zamanda bölge ihracatının daha da gelişmesi için neler yapılabileceği yönünde görüş alışverişinde de bulunduklarını bildirdi.

Burdur ihracatının doğaltaş ağırlıklı olmasına rağmen, gıda, makine ve savunma sanayi alanında da ciddi oranda ihracat gerçekleştirdiğini belirten Başkan Çavuşoğlu, “Üyelerimiz söz birliği etmişçesine Antalya Limanı’nı etkin olarak kullanamamaktan şikayet etti. Liman fiyatlarının yüksek olması, yeterli gemi olmaması en büyük sıkıntıları. Ürünlerini İzmir ve Mersin Limanlarından, hatta İstanbul’dan göndermek zorunda kaldıklarını söylediler. Bu da üyelerimiz için zaman kaybı demek, iş ve işlemlerinin uzaması demek” dedi.

Liman sorununun çözülmesinin bölge ihracatını daha da artıracağını kaydeden Başkan Çavuşoğlu, “Üyelerimiz liman sorununun artık çözülmesini istiyor. Bunun yanı sıra üyelerimiz içinden geçtiğimiz bu zor günlerde devletimizden daha fazla destek bekliyor. Özellikle elektrik ve akaryakıt maliyetlerinin aşırı yükselmesinden dolayı devletimizden destek bekliyorlar. ÖTV indirimi yapılmasını istiyorlar. Yine madenci üyelerimiz bürokratik işlemlerin çok uzun sürdüğünü ifade ediyorlar ve bu sürenin kısalmasını bekliyorlar” diye konuştu. 

Burdur’da düzenlenen toplantıya BAİB Başkanı Çavuşoğlu’nun yanı sıra BAİB Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Doğan, Ahmet Tekin, Mustafa Küçükyaman, Osman Şahlan ve Burdur Doğaltaş ve Madenciler Derneği Başkanı Nasuh Ekinci de katıldı. /VARIŞ HABER

" alt="">

En az 10 karakter gerekli