DOLAR 32,4173 0.01%
EURO 34,4304 -0.2%
ALTIN 2.488,490,23
BITCOIN 2038840-2,95%
Antalya
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

232 okunma

DEVLET BAHÇELİ’DEN EKREM İMAMOĞLU’NA ‘İSTİFA’ ÇAĞRISI

ABONE OL
1 Şubat 2022 12:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun balıkçıda görüntülenmesiyle ilgili konuşan Bahçeli, “İstanbul’da balık baştan, tuz da hepten kokmuştur. İstanbul, İstanbul olalı böyle bir zillet görmemiştir” açıklamasında bulundu. Bahçeli, İmamoğlu için “Bizim dileğimiz Büyükşehir Belediye Başkanı’nın görevinden affını istemesi ve İstanbul’un önünü bir an evvel açmasıdır” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları;

Türkiye ile ilgili, milletimizle ilgili her konu başlığı fikir ve siyasetimizin merak ve mücadele sahasıdır. Böyle de olmalıdır. MHP’nin siyaseti doğrudur, sistemi doğrudur, sevdası doğrudur. Türkiye’yi çevreleyen sarsıcı olayların, sıcak gerilim hatlarının milli şuurla ele alınması bize göre mecburiyettir.

RUSYA-UKRAYNA GERİLİMİ

" alt="">

Rusya ve Ukrayna arasında kutuplaşmanın milli çıkarlarımıza hangi düzeyde tesir edeceğini, muhtemel savaş halinin Türkiye’ye nasıl etki edeceğini iyi ölçmek lazımdır. Temennimiz aklıselimin galip gelmesi, barış ve sükunetin iki ülkenin politikasına hakim olmasıdır. Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saygı zaruridir. Bu ülkenin en ciddi talihsizliği güç blokları arasına sıkışıp kalmasıdır. Ukrayna’nın akıbeti, işgale uğrayıp uğramayacağı ABD ve Rusya’nın diyalog trafiğine bağlanmıştır. Ukrayna’nın adeta sömürge ülke muamelesi görmesi bize göre değer kaybıdır. NATO Genel Sekreteri, NATO’nun olası işgal durumunda Ukrayna’ya savaş birlikleri gönderme durumu olmadığını belirtmiştir, Biden da aynı çizgidedir.

PKK/YPG’ye verilen anti tank füzelerinin aynısı Ukrayna’ya da gönderilmiştir. ABD, hem nalına hem de mıhına vurmayı tercih etmektedir. Soğuk savaştan bu yana ilk defa bir ABD uçak gemisi NATO komutasına tevdi edilmiştir. Rusya da donanmasını sayı ve kuvvet bakımından güçlendirirken askeri yığınağı da Ukrayna sınırında artırmıştır.

İMAMOĞLU’NA ‘BALIKÇI’ TEPKİSİ

Meteoroloji uzmanları günlerce İstanbul başta olmak üzere ülkemizin tamamında kar yağışı olacağını duyurmuşlardı. Sorun karın yağması değil, alınmayan önlemler ve ihmaller zinciridir. Mühim olan tedbirleri kar yağmadan almaktır. Randevusunu saat gibi hatırında tutan İBB Başkanı, meteorolojinin uyarılarının bir türlü hatırlayamamıştır. ‘Kar aniden bastırmış’ diyecek kadar savrulmuştur. İstanbul Balık baştan, tuz da hepten kokmuştur. Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiştir.

“İSTANBUL, İSTANBUL OLALI BÖYLESİ BİR ZULÜM GÖRMEMİŞTİR”

İstanbul, İstanbul olalı böylesi bir zulüm görmemiştir. Liyakatsız, liyakat bir siyaset tellallığının elinde İstanbul sersefil hale düşmüştür. Trafik tıkanmış, hayat durmuş, Belediye Başkanı balıkçıya gidiyor. Bunu yaparken de hiç vicdanı sızlamıyor. Perdesi yırtılmış, pusulası bozulmuştur. Normal şartlarda İstanbul gibi bir kentin belediye başkanının herkesle görüşmesi normaldir. Normal olmayan husus kışın tam ortasında görüşmeye ne maksatla ihtiyaç duyulduğudur. Görüşmeden Dışişleri Bakanlığı bilgilendirildi mi? Balık masasındaki konuşmalar tutanak altına alınmış mıdır?

İMAMOĞLU’NA İSTİFA ÇAĞRISI

Bu şahıs Türkiye muhalifleriyle can ciğer kuzu sarması haline gelmiştir. Belediye başkanı balıkçıda yerken, sözcüsü de İsviçre’de karla mücadele etmiştir. Yoğun kar yağışı altında kayak yapmak, tatil yapmaktan oldukça hırpalanmıştır. İşte CHP’nin özeti, başı sonu bundan ibarettir. Kar yağışını konuşmazlar, balıkçıyı konuşmazlar, yüzsüzce MOBESE’yi dillerine dolarlar. Balıkçı lokantasında ne aradığınızı, hangi gizli emellerin peşinden koştuğunuzu açıklayın. Mahçubiyet duyacağınız gizli ilişkileriniz yoksa çıkın meydana milletin kafasındaki soru işaretlerini giderin. Açığı olanların MOBESE’den şikayet etmeleri normal. CHP zihniyetinin algı oyunları asla tutmayacak, kimse de bunlara itimat etmeyecektir. Bizim dileğimiz Büyükşehir Belediye Başkanı’nın görevinden affını istemesi ve İstanbul’un önünü bir an evvel açmasıdır.

ABDULHAMİT GÜL’ÜN İSTİFASI

Abdulhamit Gül’ün bakanlıktan af istemesini MOBESE kayıtlarının ortaya çıkmasına bağlayan CHP zihniyetinin itibar suikastleri asla tutmayacaktır.

SEZEN AKSU’YA TEPKİ

Hz. Adem ve Hz. Havva’ya cahil demek sıradan bir şarkı sözü olarak değerlendirilemez. Herkes aksini söylese de MHP bu görüşte olamaz, selin akıntısına kapılamaz. Kim ne söylerse söylesin bizim duruşumuz bellidir.

‘SEDEF KABAŞ’ ÇIKIŞI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na hakaret etmek, büyükbaş hayvan benzetmesi yapmak ifade ve düşünce hürriyeti sayılamaz. Bu tip kötü söz terbiyesizliktir, edepsizliktir nitekim suçtur.

TRABZON’DAKİ ÇOCUĞUN SÖZLERİ

Bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanına en ağır hakaretleri sıralayan gazeteciye sessiz kalanların Trabzon’da bir çocuğun heyecanla söylediği sözlere ateş püskürmesi iki yüzlülüktür. On yaşındaki çocuğumuz cumhurbaşkanına “amca” derken, Kılıçdaroğlu’na “hain” demiştir. Yavrumuzu bu noktaya getiren nedir? Terörizmin değirmenine su taşımanın neresi hukuktur. Katile katil, caniye cani, teröriste hain diyemeyen, siyasi rant için bölücülerle aynı kareye girmeyen her kim varsa, demokrasi ile arasına gece ile gündüz gibi mesafe koymuştur.

SİYASETTE “DİYARBAKIR” TARTIŞMASI

Bizim için Yozgat neyse, Diyarbakır aynıdır. Daha güçlü bir toplumda yaşamak gayesinden doğmuş sosyal, kültürel bir uzlaşma halinin zarafetidir. Türkiye Cumhuriyeti bu millet temeli üzerinde şekillenmiştir. Mensubu olduğumuz Türk Milleti alt kimlik ve çok kültürlülük talepleri soncunda bölünme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. Kılıçdaroğlu’nun siyaseti buna yöneliktir. Partimiz etnik siyasallaşmanın bölünmeye götüreceğine inanmaktadır. Ortaya çıkacak tabloda Türkiye’nin devamı mümkün olmayacaktır. Bizim bu konuda duruşumuz nettir ve belgelidir. Bu değerleri çiğneyeme hazırlanan, bunları kabul etmiyorum diyen varsa ayaklarını denk alsınlar. Bir kere daha düşünsünler. Burada biz varız, buna izin vermeyiz. Dün vermedik, bugün de vermeyiz, yarın da vermeyeceğiz. Üstte mavi gök çökmedikçe, senin ilini, töreni kim bozabilir? Titre ve kendine dön. /MYNET.COM

En az 10 karakter gerekli