DOLAR 32,8318 -0.22%
EURO 35,6569 -0.62%
ALTIN 2.538,940,17
BITCOIN 2162412-2,68%
Antalya
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ERDOĞAN’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRET MÜJDESİ
175 okunma

ERDOĞAN’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRET MÜJDESİ

ABONE OL
14 Mart 2022 15:54
ERDOĞAN’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRET MÜJDESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı Buluşması’da sağlık çalışanlarına ücret konusunda müjdeyi verdi. Erdoğan, “Döner sermayeden alınacak ek ödemeden artış yapılacak.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde sağlık çalışanlarına yönelik son dakika müjdelerini peş peşe sıraladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Salgın döneminde sağlık sistemimizin ayakta tutulması için gayret gösteren hekimlerimiz ile sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

”Ülkemizi küresel sağlık sistemi içinde mümkün olan en iyi yere getirmek istiyoruz. Sağlık deyince akla ilk gelen hekimdir. Hekim ve hakim kavramları aynı kökten geliyor. Bu iki kavramın ortak özelliği ilmi hikmette mütehassıs. Bu tür kişileri ifade etmesidir.

" alt="">

”ÜLKEMİZ KÜRESEL BİR SAĞLIK MERKEZİ OLMA YOLUNDADIR”

Bizim medeniyetimizde hekimlik mesleği en üst seviye bilginin içinde değerlendiriliyor. Hekimlikte hatanın bedeli doğrudan insan hayatı olabilmektedir. Osmanlı’nın en ünlü hekimbaşılar ailesinden gelen Hayrullah Efendi ‘Hekim kendi fiillerinde yalan ve dolan kabul etmeyeceği gibi böyle kimselerle de düşüp kalkmamalıdır’ diyor. Rabbim tüm hekimlerimizden ve sağlık çalışanlarımızdan razı olsun yokluklarını göstermesin. Bu ülkenin hekimlerine hem vefa borcu hem ihtiyacı vardır. Ülkemiz cazibesi giderek artan küresel bir sağlık merkezi olma yolundadır.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 5 YENİ MÜJDE

Sağlık personeline yönelik işlenen kastan yaralama suçu CMK kapsamında kataloğa dahil ediliyor.

Bu düzenleme ile kamu hizmetlerinden yaralanmak hakkının engellemesi suç.ucuna verilen ceza sağlık hizmetleri söz konusu olduğunda artırılıyor.

* Sağlık mensuplarının mesleklerinin icrası kapsamında yaptıkları muayene teşhise ilişkin ceza soruşturması açılabilmesi kurulun iznine bağlı olacaktır.

* Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlıyoruz.

* Sağlık personelinin sabit ek ödemeleri merkezi yönetim bütçesine alınarak aylıklarının tek bir bordro ile ödenmesi temin edilecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecek.

* Döner sermayeden ödeme yapılmayacak hastane kalmayacak şekilde etkinleştirilecek. Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemesinden ilave kaynak aktarılacak döner sermayeden alınacak ek ödemeden artış yapılacak. Bu iyileştirme emeklilere de yansıyacak.

* Lisans mezunu sağlık çalışanı 3600 ek göstergeye alınacak. Aile hekimlerimizin temel ücretlerinde artış yapılacaktır.’ /HABER7

En az 10 karakter gerekli