DOLAR 32,8366 -0.2%
EURO 35,6783 -0.58%
ALTIN 2.539,300,19
BITCOIN 2162899-2,45%
Antalya
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘ESTETİK OPERASYONLAR SADECE GÜZELLEŞMEK İÇİN YAPILMIYOR’ 
153 okunma

‘ESTETİK OPERASYONLAR SADECE GÜZELLEŞMEK İÇİN YAPILMIYOR’ 

ABONE OL
27 Ocak 2022 09:30
‘ESTETİK OPERASYONLAR SADECE GÜZELLEŞMEK İÇİN YAPILMIYOR’ 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi döneminde artış gösteren estetik ameliyatlarda ilk sırayı burun ameliyatları yer alıyor. Kadın ve erkeklerin sağlıklı nefes almaları için  bu dönemde daha çok ilgi gösterdiği burun ameliyatları sağlık açısından büyük önem taşıyor. Operatör Dr. Bahadır Çelik, rinoplasti konusunda kişilerin istediği burun şekli kadar yaşadığı sağlık sorunlarını da giderici operasyonların yapılmasının altını çizdi. Çelik rinoplastinin açık ve kapalı olmak üzere iki yöntemle yapıldığını ifade etti. 

Operatör Doktor Bahadır Çelik, “kapalı teknik ile yapılan operasyonlar  burun deliklerinin iç kısımlarından girilerek yapılır. Burun ucunda iz kalmaz ve iyileşme süresi daha kısa olmaktadır.” Burun ucunda kesi olmadığından burun ucunda oluşan ödem daha hızlı inmekte ve açık teknikte görülebilin burun ucu  hissizliği kapalı teknikte pek görülmemektedir. 

Son dönemde kapalı teknik ile yapılan burun ameliyatların sayısının arttığını vurgulayan Operatör  Dr. Çelik, “Açık teknik yönteminde ise burun ucundan küçük bir kesi yapılarak burun cildinin kaldırıldığını” dile getirdi. Bu sayede açık teknikle yapılan ameliyatlarda görüş alanının daha iyi olduğunu ve cerrahın işini kolaylaştırdığını ifade etmektedir. Bu iki tekniğin birbirine göre avantaj ve dezavantajları bulunmakta ve teknik seçimi hastanın mevcut burun yapısına göre karar verilmektedir. Bunun yanı sıra Çelik rinoplasti sayesinde burun içerisinde bulunan kemik-kıkırdak dokular yeniden şekillendirilerek burunun yeni estetik görünümüne kavuşmuş olmasının da kişinin kendini iyi hissetmesine yol açtığını ifade etti.

" alt="">

En az 10 karakter gerekli