DOLAR 32,5798 0.09%
EURO 34,9755 0.29%
ALTIN 2.423,230,05
BITCOIN 2093207-3,04%
Antalya
23°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

392 okunma

İYİ PARTİ’Lİ TAYFUR.. ‘HAYVAN SEVERLERE NEDEN ZULÜM EDİLİYOR?’

ABONE OL
25 Ocak 2022 13:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Hayvanlarını çocukları gibi büyüten vatandaşlara verilen 25 günlük süre zarfında liyakatsiz insanlar yüzünden binlerce köpek sokaklara atıldı. Hatta kısırlaşma adı altında hamile hayvanların bile masada kaldığı haberlerini aldık. Bu suçun günahı kimin” dedi.

‘Tehlike Arz Eden Hayvanlar Genelgesi’ ile Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro, American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpeklere sahip olan kişiler için apar topar çıkarılan yasanın beraberinde binlerce canlının ölümüne neden olduğunu belirten İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, hayvan severlerin yaşadığı sıkıntıları kamuoyu ile paylaşmak için basın açıklaması yaptı. Vatandaşların yasaklı ırk olarak gösterilmeye çalışan hayvanları çocuklarıymış gibi büyüttüklerini, aile bireyi gibi yaşadıklarına dikkat çeken Başkan Tayfur, hayvan severlerin bu yasadan rahatsız olduklarını dile getirdi.

BU SUÇUN GÜNAHI KİMİN?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın apar topar gündeme getirdiği ve başlattığı uygulama sonrasında 500 binin üzerindeki ırkın sokaklara bırakıldığını, bazılarının anestezi sırasında öldüğüne vurgu yapan Başkan Tayfur, “Hayvan sever vatandaşlarımız partimize gelerek bu konudan muzdarip olduklarını aktardılar. Biz de yaptığımız araştırmalar sonunda, yapılmaya çalışan uygulamanın tam anlamıyla vahşet olduğunu öğrendik. Yasada bir değişiklik yapıyorsunuz sonra da 25 gün süre veriyorsunuz insanlara. Ve ciddi para cezaları uyguluyorlar. Vatandaşlar ise, çocukları gibi gördükleri hayvanlarından vazgeçmemek için veterinerlere gidip kısırlaştırma yoluna gidiyor. Hatta gebe olan hayvanların operasyon sırasında hayatlarını kaybettiklerini söylediler” dedi.

LİYAKATSİZ İNSANLARA BIRAKILIR MI?

" alt="">

Başkan Tayfur, “Bir anda kanun çıkarıp yürürlüğe sokuyorsunuz. Anesteziden dolayı kendine gelemeyip ölen hayvanlar var. Bunun adı vahşettir. ‘Çocuğum elimden gidecek’ diye panik olan vatandaşlar, hayvanlarını kaybediyor. Bazıları da ceza yeme korkusuyla sokaklara bırakıyor. Bu tarz liyakatsiz insanlara yetkiyi veriyorsunuz sonrasında da sonuçlarını düşünmüyorsunuz. Bir kişinin iki dudağının arısından çıkan emir ile ülkede adeta vahşet yaşanıyor” diye konuştu. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli