DOLAR 32,8655 0.04%
EURO 35,6978 0.02%
ALTIN 2.554,180,37
BITCOIN 2183543-0,52%
Antalya
32°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

758 okunma

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR YÖRSİAD’IN KONUĞU OLDU

ABONE OL
12 Mart 2022 09:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği (YÖRSİAD), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu’nu konuk etti.

Hotels Su’da düzenlenen “Kıbrıs Türkünün adadaki varoluş mücadelesi ve adanın stratejik önemi” konulu mart ayı olağan toplantısına katılım oldukça yüksek olurken, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu, derneğin yeni üyelerine rozetlerini taktı ve keyfiyelerini taktı.

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege, konuk Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Faiz Sucuoğlu’na birer teşekkür plaketi verdi kendilerini onursal üye yapan rozetlerini taktı.

Geceye, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu’nun yanı sıra, KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, KKTC Antalya Başkonsolosu Cem Topçu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büşra Özdemir Dilgen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkan vekili Hüseyin Sarı, Antalya Romanya Fahri Konsolosu Semih Beken, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Abdullah Erdoğan, STK temsilcileri ve Antalya ile KKTC’den gelen basın mensupları katıldı.

KIBRIS’IN BİZLER İÇİN HER ZAMAN YERİ VE ÖNEMİ ÇOK ÖZELDİR

" alt="">

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege yaptığı açılış konuşmasında “ Bizleri kırmayarak bugünkü toplantımıza katılarak derneğimizi onurlandıran, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı sayın Ersin Tatar’a özellikle çok teşekkür etmek istiyorum. YÖRSİAD olarak 2009 yılında kurulmuş çok genç ve dinamik bir derneğiz. Bizler bir iş insanı derneği olmamıza rağmen atalarımızdan gelen geçmişimiz izlerini çalışmalarımıza yansıtmaya özen gösteren bir yapıya sahibiz. Bugün YÖRSİAD olarak, üyelerimizin ekonomiye yaptığı pozitif katılımın yanı sıra, dernek çatımızın altında düzenlediğimiz faaliyetler ile Yörük kültürünü tanıtmak, gelecek nesillere aktarmak için projeler yürütüyoruz. Umarım bu çalışmalarımızın KKTC Cumhurbaşkanımızın da önderliğinde Antalya’dan Kıbrıs’a taşıyabiliriz. Kıbrıs’ın bizler için her zaman yeri ve önemi çok özeldir. Bunu da daha ileriye taşımak için YÖRSİAD olarak her zaman hazır olduğumuzu bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Ulusal ve uluslararası düzeyde iş birliği çalışmaları ile katma değer oluşturmaya, yeni ticari alanlar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Yörük İş İnsanları olarak kentimizin ekonomik gelişimini ileriye götürmek için yılmadan çalışmaya, güncellenmeye ve ilerlemeye devam edeceğiz. Kıbrıs’ın 1571 yılı sonrası Osmanlı Devletine geçmesine müteakip, özellikle Teke yöresi ve çevresinden Yörüklerin bölgede istihdam edilmesi ile başlayan bağların daha da güçlenmesi amacıyla KKTC ile yoğun iş birlikleri içerisindeyiz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Ersin Tatar’ı konuk konuşması olarak aramızda görmekten büyük bir onur duyuyoruz” dedi.

MÜCADELEMİZ KADİMDİR, KUTSALDIR, DEĞERLİDİR, MİLLİDİR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptığı konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kıbrıs Türkünün adadaki varoluş mücadelesi ve adanın stratejik önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yörük İş İnsanları Derneği’nin önemli işlere imza attıklarını belirterek, kendilerini kutladı. Cumhurbaşkanı Tatar “ Siz değerli YÖRSİAD üyeleri ile birlikte bu toplantıda buluşmak, bu değerlendirmeleri ve bu sohbeti yapmak bizler için fevkalede bir fırsat olmuştur. Bu davet için çok teşekkür etmek istiyorum. Bizim Antalya ile her zaman özel ilişkilerimiz olmuştur. Çünkü Akdeniz çanağında Antalya bölgesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ikisin de en büyük potansiyeli olan turizm alanında çeşitli iş birliklerimiz vardır. Zaman zaman gelip gidiyoruz. Bundan 12 yıl kadar önce,  yine böyle bir toplantıda buradaydık. O zaman ben Maliye Bakanıydım. Bu akşamda o dönemki fotoğrafları önümüze koyduklarında, tabii ki 12 senede saçlarımız beyazlandı, olmayan saçlar daha da azaldı, yüzümüzdeki kırışıklıklar biraz daha arttı, ama hamdolsun sağlığımız yerinde. Yüreğimiz çarpmaya devam ediyor. Çünkü mücadelemiz kadimdir, kutsaldır, değerlidir, millidir” diye konuştu.

Toplantı sonrası konuk Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu YÖRSİAD üyeleri ile birlikte bir anı fotoğrafı çektirdi. /HALİL ÖNCÜ

En az 10 karakter gerekli