Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde kurduğu serada skunk bitkisi yetiştirip uyuşturucu madde imal eden A.G. isimli şahsı gözaltına aldı.
Jandarma’dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
“Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Antalya İli,Konyaaltı İlçesinde, uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde, Duraliler Mahallesinde ikamet eden A.G. isimli şahsın skunk uyuşturucu madde imal ederek satışı yaptığı bilgisi alınmıştır.
Antalya İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü JASAT Timleri, Konyaaltı İstihbarat Kısmı ve Merkez J.Krk.K.lığı ekiplerince 11.02.2022 tarihinde A.G.isimli şahsın Duraliler mahallesinde bulunan evinde ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda;
* 30 metrekare genişliğinde Skunk yetiştirme serası
* 67 kök skunk bitkisi
* 2 paket halinde 10 gram skunk maddesi
* 10 gram skunk tohumu ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda A.G. isimli şahıs Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan gözaltına alınmış olup evde bulunan E.Ç. isimli şahsa Uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmaktan işlem yapılmıştır. Uyuşturucu ile mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.”
YOL KONTROLÜNDE BULUNANLAR
Öte yandan, Aksu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Topallı Yol Kontrol Noktasında icra edilen kontrollerde I.P.Turizim firmasında yolcu olarak seyahat eden D.K. isimli şahsın üst araması ve çantasında yapılan aramada;
-1 Adet Siyah renkte Kurusıkı Tabanca,
-1 adet siyah renkte Şarjör,
-5 adet Kurusıkı Tabanca fişeği,
-29 adet Suboxone Hap,
-9 adet LYRICA Hap,
-2 adet Bong aparatı,*
-1 adet Hortum (Uyuşturu Kullanmak içi Kullanılan),
-1 adet MKE 9P yazılı fişek,
-1 adet YVX 18 yazılı fişek ele geçirilmiştir.
Olay ile ilgili olarak Nöbetçi Cumhuriyet savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda adli işlemlere başlanmıştır. Ayrıca adı geçen şahsa 5729 SKM den 2.356 TL İdari Para Cezası uygulanmıştır. /VARIŞ HABER