DOLAR 31,1637 0.05%
EURO 33,7850 -0.09%
ALTIN 2.035,170,12
BITCOIN 17814391,85%
Antalya
14°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MİLLET İTTİFAKI’NA TEPKİ.. 6’NIZ DEĞİL 16’NIZ BİR ARAYA GELSE BİR ŞEY OLMAZ
107 okunma

MİLLET İTTİFAKI’NA TEPKİ.. 6’NIZ DEĞİL 16’NIZ BİR ARAYA GELSE BİR ŞEY OLMAZ

ABONE OL
7 Şubat 2022 15:29
MİLLET İTTİFAKI’NA TEPKİ.. 6’NIZ DEĞİL 16’NIZ BİR ARAYA GELSE BİR ŞEY OLMAZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Millet İttifakı’nın 12 Şubat’ta bir araya geleceği toplantı ile ilgili konuştu. Erbakan, “Şimdi çıkıp, önümüzdeki günlerde 6 tanesi bir araya gelecekmiş. Belirli bir mutabakat imzalayacakmış. Falan filan. Bu zihniyetle, bu iş batırma belgeleri ile 6’nız değil, 16’nız bir araya gelse yine de bir şey yapamazsınız” dedi. Erbakan, “Mevcut iktidarı değiştirip bunları getirmek, yağmurdan kaçarken doluya tutulmak demektir” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin Altındağ İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongre, mehter takımının mini konseri ile başladı, parti hakkında bilgiler veren sinevizyon gösterisi ile devam etti. Burada bir konuşma gerçekleştiren Erbakan, Millet İttifakı ve muhalefete yönelik söylemlerde bulundu.

“CHP ZİHNİYETİNİ Mİ GETİRECEĞİZ?”

Erbakan burada yaptığı konuşmasında, muhalefetin sürekli parlamenter sistem üzerine durduğunu, bütün sıkıntıların sistem olmadığını belirterek, “Bu iktidarı değiştireceğiz, bu iktidarı göndereceğiz peki yerine ne getireceğiz? Şu malum muhalefet partilerini mi? Şu malum CHP zihniyetini, ana muhalefet partisini mi? Şu her akşam televizyonlarda cilalayıp parladıkları yeni kurulan partileri mi getirecek? Aman ha aman, sakın ha sakın. Takmışlar kafayı bir parlamenter sisteme. Gece parlamenter sistemle yatıyor gündüz parlamenter sistemle kalkıyor. Yok benim ki daha güçlü parlamenter. Sanki bütün işin, sıkıntıların sebebi sistemmiş gibi. Biz diyoruz ki bırakın bu işleri. Mesele sistem meselesi değil, mesele zihniyet meselesi. Peki içinizden herhangi bir tanesinin daha önce iş başına gelip de milletin derdine derman olduğuna dair elinde bir referansı, iş bitirme belgesi var mı? Böyle bir şey de yok. E ne diye çıkıp milletin karşısına geçip duruyorsun. Bırakın iş bitirme belgesini, referansı, bunların pek çoğunun daha öncesinden kapı gibi iş batırma belgeleri var” diye konuştu.

“ARALARINDA TANKLARA SELAM DURANLAR VAR”

" alt="">

Muhalefetin içerisinde 28 Şubat sürecinde tanklara selam duran zihniyete sahip insanların olduğunu söyleyen Erbakan, “Bu malum muhalefetin içerisinde 28 Şubat sürecinde tanklara selam duran zihniyete sahip insanlar var. Bu malum muhalefetin içerisinde, laiklik kavramını, laiklik ilkesini din düşmanlığı olarak görüp geldiği zaman bunu yine din düşmanlığı olarak uygulamak isteyenler var. Muhalefetin içerisinde Türkiye’yi dış politikada bataklığa sürükleyen var. Ekonomiden sorumlu devlet bakanı oldukları dönemde yıllık ortalama 35 milyar dolar borç faizi ödeyenler var. Kendisi bakanlıktan ayrıldığından sonraki dönemde Türkiye’nin yıllık faiz ödemesi ortalama 17-18 milyar dolar. Kendisi şu anda da bir parti lideri. Şimdi eleştiriyorsun, borç-faiz ekonomisi diyorsun, milleti ne hale getirdiniz diyorsun. E senin döneminde bugünkü dönemin iki misli faiz ödenmiş. Ekonomiden sorumlu devlet bakanı koltuğuna oturduğu gün özel sektörün ve kamunun toplam borcu 129 milyar dolar, koltuktan kalktığı gün 400 milyar dolar olmuş. Bu ülkeyi asıl borca siz batırmışsınız. Düzelteceksen o zaman düzeltirdin zaten” ifadelerini kullandı.

“YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAKTIR”

Muhalefetin içerisinde bir kişinin, ‘Ben iktidar olduğum zaman, herkesin iktidarı olacağım, her kesimi kucaklayacağım’ diyerek LGBT’ye haklarını iade edeceğini belirttiğini öne süren Erbakan, “Düşünebiliyor musunuz? Bu LGBT haklarının içerisinde, erkek erkeğe, kadın kadına evlenme hakkı da var mı? Bu hakkı da teslim edecek misin? Bunların neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Mevcut iktidarı değiştirip bunları getirmek, yağmurdan kaçarken doluya tutulmak demektir” dedi.

“6’NIZ DEĞİL, 16’NIZ BİR ARAYA GELSE…”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 1989’da, Anavatan Partisi’nden belediyeleri aldığını ve 1994’te bütün belediyeleri tekrar Refah Partisi’ne verdiğini dile getiren Erbakan, “Neden? 1989-1994 arasında belediyecilik hizmetini batırdılar, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Şehir dendiği zaman, Büyükşehir dendiği zaman akla üç şey gelmeye başladı da onun için. Nedir o? Çöp, çamur ve çukur. Bir belediyeyi yönetmeyi dahi becerememiş bir zihniyet, geçmişten gelen iş batırma belgeleri var derken bunları kastediyorum. Bunlar gelip de millete ne verecek? Şimdi çıkıp, önümüzdeki günlerde 6 tanesi bir araya gelecekmiş. Belirli bir mutabakat imzalayacakmış. Falan filan. Bu zihniyetle, bu iş batırma belgeleri ile 6’nız değil, 16’nız bir araya gelse yine de bir şey yapamazsınız” diye konuştu.

“BİR BEŞ SENE DAHA KAYBETMİŞ OLURUZ”

Erbakan konuşmasına şöyle devam etti: “Bunların bu millete verecekleri herhangi bir şeyleri yoktur. Yağmurdan kaçarken doluya tutulursak, bir beş sene on sene daha kaybetmiş oluruz ki, bizim ülke olarak, bırakın beş-on seneyi, beş-on hafta dahi kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Milletimizin yüzünün gülmesi, paylaşımda adaletin, yönetimin adaletin tesis edilmesi, gardiyan devlet yerine garson devlet anlayışının tesis edilmesi, yaşanabilir Türkiye’nin kurulması, gerçekten de adil ve hakkı üstün tutan bir adalet mekanizmasının hakim olması, yeniden büyük Türkiye’nin kurulması, yasakların, yolsuzluğun, ortadan kalkması, adaletin ve kalkınmanın gerçek manada sağlanması ancak ve ancak milli görüş ile olur. Yeniden Refah ile olur. Kurtuluş milli görüşsüz olmaz.”

Genel Başkan Erbakan, konuşmasına bu milletin artık Çin Modeli değil Milli Görüş modeli istediğini de ekledi.

Kongrede Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla ve Yeniden Refah Partisi Ankara İl Başkanı İsmail Baykal da birer konuşma gerçekleştirdi. /MYNET.COM

En az 10 karakter gerekli