DOLAR 33,0995 0.22%
EURO 36,2560 0.55%
ALTIN 2.632,120,41
BITCOIN 21455881,44%
Antalya
33°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MİLLET İTTİFAKI’NI KARIŞTIRACAK İDDİA.. KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYI DAVUTOĞLU MU? 
178 okunma

MİLLET İTTİFAKI’NI KARIŞTIRACAK İDDİA.. KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYI DAVUTOĞLU MU? 

ABONE OL
15 Mart 2022 09:56
MİLLET İTTİFAKI’NI KARIŞTIRACAK İDDİA.. KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYI DAVUTOĞLU MU? 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı’nın 2023 seçimlerindeki adayı Erdoğan. Ancak henüz Millet ittifakı’nı adayı belli olmuş değil. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayını tarif ederken Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem mutabakat metninde imzası olan liderlerden biri olacağını söyledi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayının Ahmet Davutoğlu olduğunu iddia etti. Gözel, “Bana göre benim partimin lideri bu özellikleri haiz” dedi.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ile DEVA Partisi’nden oluşan 6’lı masa güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için bir araya gelirken, Cumhurbaşkanı adaylarının kim olacağı hala belirsizliğini koruyor.

 GELECEK PARTİLİ GÖZEL’DEN BOMBA İDDİA

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel, katıldığı bir canlı yayın programında çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine atıfta bulunan Gözel, “Yani Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı Ahmet Davutoğlu. Bu ifadeleri okuduğum zaman ben bir gelecek Partili olarak bunu anlarım. Çünkü demiş ki devlet tecrübesi olacak, tarafsız yaklaşacak vesaire… Bana göre benim partimin lideri bu özellikleri haiz. Tabi ki yani her parti kendi liderini doğal olarak Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek ister, isteyecektir de. Bizim de doğal Cumhurbaşkanı adayımız bizim açımızdan Ahmet Davutoğlu’dur” şeklinde konuştu.

“BAŞKA BİR İSİM BELİRLENİRSE GENEL BAŞKANIMIZ DESTEK VERECEKTİR”

" alt="">

“Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığına konusunda nasıl yaklaşıyor. Gelecek Partisi içerisinde böyle duyumlar var mı?” sorusuna da yanıt veren Gözel, şöyle devam etti: “Şimdi şöyle, partilerin talebi her zaman budur. Liderlerini orada en üst makam neredeyse orada görmek isterler. Biz de zaman zaman bunları konuşuyoruz. Ama az önce bahsettiğim gibi nereye oturacağını dahi arka planda tutan bir liderin şu anda ben Cumhurbaşkanı olayım gibi bir hususta da asla böyle bir diretmesi olmaz. Tabi gönlümüzden geçer. Ama şu anda önemli olan sayın Kılıçdaroğlu’nun da bahsettiği gibi 6 partinin veya başka bileşenlerde katılırsa, o geniş mutabakatın üstünde uzlaştığı ve memleketin faydasına olacak isim kimse onun aday olmasıdır. Şayet başka bir isim belirlenir ise Sayın Genel Başkanımız da bu konuda destek verecektir, feragat edecektir aday olma hakkından. Olması gerekenin de eğer bu mutabakat devam ederse bütün genel başkanlar açısından da veya bütün adaylık düşünen unsurlar açısından da böyle olduğunu düşünüyorum. Liderlerden birisi olabilir, dışarıdan birisi de olabilir. Mutabakat sağlanan isme karşı herkesin fedakârlık gösterip destek vermesi ve memleketin hayrına neyse o konuda adım atması gerekir diye düşünüyorum.” /MEDYATAVA

 

En az 10 karakter gerekli