DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19150731,59%
Antalya
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

PANDEMİDE HAYATINI KAYBEDEN HEKİMLER ANILDI
143 okunma

PANDEMİDE HAYATINI KAYBEDEN HEKİMLER ANILDI

ABONE OL
14 Mart 2022 15:58
PANDEMİDE HAYATINI KAYBEDEN HEKİMLER ANILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Tabip Odası üyeleri, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törende pandemi nedeniyle hayatını kaybeden hekimler için saygı duruşunda bulunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan hekimler adına Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, çelengi Atatürk anıtına sundu. Pandemi sürecinde görev başında yakalandıkları hastalık nedeniyle hayatını kaybeden hekimler için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Prof. Dr. Şahin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla açıklamada bulundu.

Hekimler olarak çeşitli noktalardan taleplerini dile getireceklerini söyleyen Prof. Dr. Şahin, “İşgal sırasında yaprak kıpırdamazken okullarının direkleri arasında astıkları bayrakla bu ülkenin aydını, ilericisi, demokratı ve bağımsızlık yanlısı olduğunu göstermiş bir meslek grubuyuz. Bugün de aynı şekilde bu coğrafyada yüzyıllardır hekimlik yapıyoruz. Bu memlekette, bu coğrafyada mesleki bağımsızlığımızla var olacağız. Bugün çeşitli taleplerimizi farklı yerlerde dile getireceğiz. Hekimler pandeminin ağır koşullarında hem ekonomik özlük haklarını kaybetti, hem de mesleki itibarları değersizleşmesi konusunda büyük yaralar aldı” dedi.

Sağlığa bir hak olarak baktıklarını belirten Prof. Dr. Şahin, “Hem toplumun sağlığını hem kendi sağlığımızı önemsedik. Yaşanabilir bir ücret, fazladan çalışmalarımızın ücretini istemek bir lütuf değil. Mesleki bağımsızlığımızla, bilimle, akılla sağlık hizmetini sunmak istiyoruz. Türkiye’de bir koronavirüs mücadelesi verildiyse bunu hekimlerin ve sağlık çalışanlarının verdiğini biliyoruz. Bundan hiç vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Prof. Dr. Şahin, grevde olan hekimlerle birlikte İl Sağlık Müdürlüğü önünde yapacakları basın açıklaması için çağrıda bulundu. /GÜN HABER

" alt="">

En az 10 karakter gerekli