DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2166916-0,02%
Antalya
26°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“TÜRKİYE’DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YOK, BUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ’
186 okunma

“TÜRKİYE’DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YOK, BUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ’

ABONE OL
15 Şubat 2022 16:56
“TÜRKİYE’DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YOK, BUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye’de basın özgürlüğü olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, ‘Halkı aydınlatmak için yola çıkanlar büyük sorunlar yaşıyor. Millet ittifakı bu sorunu da çözecek.’ dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca AK Partili vekil Ahmet Hamdi Çamlı’nın CHP hakkındaki sözlerine de yanıt verdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu elektrik faturasını neden ödemeyeceğini de ilk kez açıkladı.

Isparta’da yaşanan elektrik kesintisi sonrası hükümeti temsilen bakanın dört gün sonra bölgeye gittiğini belirten Kılıçdaroğlu, ‘Onlara göre her şeyin suçlusu CHP. Yeliz dediğimiz arkadaş sorunun kaynağını buldu. Bunların olayı ne olursa olsun CHP’yi kötülemek’ dedi.

‘GAZETECİ, DOĞRULARI YAZMAK ZORUNDADIR’

‘Bizim sesimizi geniş kitlelere ulaştıran medyadır. Medya bütün demokrasilerde dördüncü güç olarak kabul edilir. Gazeteci, doğruları yazmak onuru korumak zorundadır. Gazeteciliğin hakkını verip halkın sorunlarına dikkat çekmek zorundadır. Halkı aydınlatmak için yola çıkanlar en büyük sorunu yaşar hale geldiler. Basın İlan Kurumu, bazı gazetelere çok uzun süredir ilan vermiyor.

Onurlu gazetecileri her zaman yürekten alkışlıyorum. Onlara her zaman minnet borcumuz var. Gazeteci kalemini satmayan kişidir. Kalemini, aklını kiralayan kişiye gazeteci denmez.

" alt="">

Medya özgürlüğünde büyük sınırlamalar var. Doğru haberlere erişim engeli geliyor. Doğru haberlerin okunmasını istemiyorlar. Bütün gazeteci arkadaşlarıma buradan ileteyim: ‘Özgürce yazmak istiyorsanız ittifakımızı yakından izleyeceksiniz. Medya özgürlüğüne ne kadar önem verdiğimizi göreceksiniz.’

‘İNSANLAR GÜNLERCE SOĞUKTAN PERİŞAN OLDU! BAKAN DÖRT GÜN SONRA GİTTİ’

Isparta’da insanlar günlerce soğuktan perişan oldu. İlk günden beri iki genel başkanı yardımcımız oradaydı. Bütün ilçeleri gezdiler. Dört gün sonra bakan oraya gitti. Neden gitti? Helalleşmek için gitti, sorunu çözmek için değil.

‘YELİZ DEDİĞİMİZ ARKADAŞIN MECLİSTE OLMASI AK PARTİ ADINA BİLE BÜYÜK AYIPTIR’

Yeliz dediğimiz arkadaş sorunun kaynağını buldu. CHP yüzünden dedi. Allah bunlara yardım etsin. Akıllarını oynatmışlar. Ne olursa olsun CHP’yi kötüleyeceksin. Bunların olayı. AK Parti adına bile o vekilin burada bulunması büyük ayıptır. Ahmet Hamdi Çamlı gibi akıldan yoksun insanlar buradaysa buranın değeri tartışılır.

ELEKTRİK FATURASINI NİÇİN ÖDEMEYECEĞİNİ AÇIKLADI

Elektrik faturamı ödemeyeceğim dedim. Niçin dedim? Elektrik faturasını ödeyemeyen vatandaşın acısını benim topluma hissettirmem lazım. O nedenle ödemeyeceğim.

Elektrik faturası için partililer bana sordu, “Biz de mi ödemeyeceğiz?” dediler. “Hayır” dedim. Siz ödeyin. Ben orada faturasını ödemeyen ailelerin hissettiklerini ve acılarını topluma duyurmak için ödemeyeceğim.

VATANDAŞI İNİM İNİM İNLETİYORSUNUZ

Elektrik zamlarını devlet yapmadı diyorlar. Evet AKP yaptı. Ben mi yaptım? Vatandaş mı yaptı? Devleti yöneten AKP yaptı. 5’li çeteye tek kelime dahi etmiyorlar. Zamları yapıyorsunuz. Vatandaşı inim inim inletiyorsunuz.

‘ZAMLAR YAĞMUR GİBİ YAĞIYOR’

Zamlar yağmur gibi yağıyor. Kışın ortasında elektriğe yüzde 127 zam yapılır mı? Akıl alacak şey değil. Siz beni donmakla mı korkutuyorsunuz? Sizin feriştahınız gelse beni korkutamaz!

Bahçeli de bugün konuşmuş. Demiş ki “Kılıçdaroğlu’na kandil gönderin.” Göndermişler de. Çok güzel. Onları partinin müzesine koyacağım, zamları en çok savunan Bahçeli’nin gönderdiği kandiller olarak. /MYNET.COM

En az 10 karakter gerekli