DOLAR 31,1691 0.06%
EURO 33,7865 -0.09%
ALTIN 2.034,050,07
BITCOIN 17828292,62%
Antalya
14°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VALİ YAZICI ANTALYA OSB’DE.. ‘FİRMALARIMIZIN YANINDAYIZ’
131 okunma

VALİ YAZICI ANTALYA OSB’DE.. ‘FİRMALARIMIZIN YANINDAYIZ’

ABONE OL
16 Mart 2022 15:14
VALİ YAZICI ANTALYA OSB’DE.. ‘FİRMALARIMIZIN YANINDAYIZ’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Mart Ayı Toplantısına katılan Vali Ersin Yazıcı, toplantının ardından Antalya’nın önemli istihdam merkezlerinden biri olan Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu. Firmaları ziyaretinde açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, üreten bir Antalya yolunda firmaların daima yanında olduğunu ifade etti.

Antalya’nın önemli istihdam merkezlerinden biri olan Organize Sanayi Bölgesi Mart ayı toplantısına katılan Vali Ersin Yazıcı, toplantının ardından Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti. 

SEKTÖRÜNDE FARK YARATAN FİRMALARIN ADRESİ

Organize Sanayi Bölgesi’nin Antalya için çok önemli bir değer olduğunu belirten Vali Yazıcı, bölgedeki birçok firmanın modern üretim tesisleri, nitelikli insan kaynakları ve üretim olanaklarıyla dünyanın birçok farklı bölgesine ihracat yapan, fark yaratan ve sektöründe fark yaratan firmaların bulundurduğunu dile getirdi. Bölgedeki firmaların Antalya’nın üretim ekonomisine ve ihracatına büyük katkı sunduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Üreten, üretime katkı sunan firmalarımızın yanında olmaya, onları ziyaret edip sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye devam edeceğiz. Üretimin aksamaması için daima destekçileri olacağız. İnşallah Antalya’mızı el birliğiyle daha iyi noktalara taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

ANTALYA, AKDENİZ’İN VE ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ ÜRETİM ÜSLERİNDEN BİRİ

" alt="">

Türkiye’nin en yeşil ve çevreci sanayi bölgesi olarak Organize Sanayi Bölgesi’nin gün geçtikçe gücünü güç katarak geliştiğini ve büyüdüğünü aktaran Vali Yazıcı; “Gün geçtikçe gelişen ve büyüyen sanayisiyle Antalya, Akdeniz’in ve ülkemizin en önemli üretim üslerinden biri olmuştur. Antalya’mızın önemli üretim üssü olmasında Organize Sanayi Bölgesi’nin çok büyük payı var. Bizde çalışmalarımızla bu önemli üssü daha da geliştirerek şehrimize artı bir değer katmak istiyoruz.” diye konuştu.

Organize Sanayi Bölgesi’nde ki temaslarına 12 yıldır faaliyet gösteren, üretiminin %30’unu ihracat, kalan %70’ini iç pazara süren DK Tekstil Firması’nı ziyaret ederek başlayan Vali Yazıcı, firma sahibi Demirkan Kirman ile firmanın üretim tesisini gezerek bilgi aldı.

Tesiste 250 personelin çalıştığını 52 bin metrekare açık alanda, 22 bin metrekare de kapalı alanda üretim yapıldığını belirten firma sahibi Kirman; “Otel tekstiline yönelik ürünler üreten bir firmayız. Aylık 160 ton havlu, 200 bin metre de kumaş üretiyoruz. Entegre bir tesisiz, dokumadan boyamaya kadar tüm prosesler firma içinde üretiliyor.” dedi.

ÖNEMLİ BİR ÜRETİM KOLUNU ELİNİZDE BULUNDURUYORSUNUZ

Firma ziyaretinin ardından konuşan Vali Yazıcı; “Yerli üretim yapan, kendi alanlarında öncü firmaların şehrimizde olması büyük bir gurur kaynağı. Bu firmalarımız hem Antalya’mız hem de ülkemiz için büyük bir değer taşıyor. Bu tür firmalarımızın sayısını arttırarak, yerli ve milli sanayimizi daha da ileriye götürmek için daha çok çalışacağız. Turizm cenneti Antalya’mız için çok önemli bir üretim kolunu elinizde bulunduruyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

 İkinci ziyaretini Çağdaş Yaşatan Matbaacılık firmasını ziyaret ederek devam eden Vali Yazıcı, firma yetkilisi Halil Tıraş’tan üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Firmanın Organize Sanayi Bölgesi’nde 1997 yılından buyana faaliyet gösterdiğini öğrenen Vali Yazıcı, Antalya’da sektöründe başarılı firmaları görmekten mutlu olduğunu dile getirdi.

İHRACATA KATKI SUNAN FİRMALARIMIZ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Çağdaş Yaşatan Matbaacılık firmasının üretim tesislerini inceleyen ve firma hakkında detaylı bilgi alan Vali Yazıcı; “Sektöründe başarılı firmaların Antalya’mızda olması gurur ve mutluluk verici, Antalya’nın üretimine ve marka değerine katkı sunan tüm firmaların destekçisi oluyoruz. Özellikle ihracata katkı sunan bu tür firmalarımız hem Antalya hem de ülkemiz adına büyük bir önem taşıyor.” dedi.

20 MİLYON DOLAR İHRACAT HEDEFİMİZ VAR

Türkiye’nin en büyük karma grup üretimini yapan firma olduklarını belirten Halil Tıraş; “2021 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 2’nci kısımda yapmış olduğumuz 15 milyon dolarlık yatırımla 28 bin metrekare açık, 22 bin metrekare kapalı alana çıkartarak, ülkemizin karma grupta en büyük tesisi olduk. Dünyanın en üst kalite sistemi BRC Belgesi’ni Şubat 2020 ‘de Türkiye’de en üst grup olan BRC A PLUS alarak ülkemizin kendi grubunda ilk şirketi olduk. BRC kurallarını büyük titizlikle uygulayan çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. 2018-2021 yılları arasında 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. 2022 yılı ve sonrası için hedefimiz 20 milyon dolar ihracat gerçekleştirmek ve ihracat yaptığımız ülke sayısını 50’ye çıkarmaktır.” şeklinde konuştu. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli