DOLAR 32,9419 0.13%
EURO 35,8713 -0.02%
ALTIN 2.544,420,39
BITCOIN 2205659-0,44%
Antalya
31°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VALİ YAZICI.. ‘VERGİ GELECEĞİMİZİN VE REFAHIN TEMİNATIDIR’
342 okunma

VALİ YAZICI.. ‘VERGİ GELECEĞİMİZİN VE REFAHIN TEMİNATIDIR’

ABONE OL
21 Şubat 2022 18:08
VALİ YAZICI.. ‘VERGİ GELECEĞİMİZİN VE REFAHIN TEMİNATIDIR’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ersin Yazıcı, “Vergi Haftası” nedeniyle Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Vali Yazıcı, verginin geleceğimizin inşasında önemli bir etken olduğunu vurguladı.

Kamuoyunda vergi bilincinin artması ve vergiye kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla bu yıl 33’üncüsü kutlanan Vergi Haftası kapsamında, Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan başkanlığındaki heyet Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Toplumda vergi bilincinin artması için 1990 yılından bu yana kutlanan Vergi Haftası, 21-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ziyarette Vali Yazıcı’ya, çalışmalar ve 33’üncü Vergi Haftası münasebetiyle gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında bilgi vererek destekleri için teşekkür etti. Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, geçen yıl şehirde turizmin artmasıyla vergi gelirlerinde de artış olduğunun altını çizdi.

VERGİ BİLİNCİNİN OLUŞMASI ÖNEMLİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyetin Vergi Haftası’nı kutlayan Vali Yazıcı; “33’üncü Vergi Hafta’nızı kutluyorum. Toplumda vergi bilincinin oluşması çok önemli. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla toplumda vergi bilinci artmakta. Toplanan her kuruş vergi vatandaşımıza hizmet olarak geri dönmekte. Bu bağlamda güzel bir iş yapıyorsunuz. Devleti ayakta tutuyorsunuz.” şeklinde konuştu.

" alt="">

ÜLKELERİN BÜYÜMESİNE VE GELİŞMESİNE DOĞRUDAN ETKİ EDER

Verginin geleceğimiz olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa etkin şekilde ulaşmasının temel şartı olan vergi, geleceğimizin teminatı ve refahın arttırılması için vazgeçilmez bir unsurdur. Şunu unutmayalım ki; devletlerin temel finans kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki eden önemli bir araçtır.” dedi.

ÖNEMLİ BİR VATANDAŞLIK GÖREVİ

Güçlü, dinamik ve hizmet eden bir devlet yapılanması için vergi müessesinin önemine değinen Vali Yazıcı; “Vergi vermek önemli bir vatandaşlık görevidir. Vergi Haftası sebebiyle gerçekleştirilen etkinlikler de, ülkemizde vergi bilincinin gelişmesine katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Ülkemizin daha çok kalkınması, kamu ve sosyal hizmetlerin vatandaşa daha etkin ulaşması vergi gelirlerinin sağlıklı toplanmasıyla mümkündür.” dedi.

Vergi dairelerinin çağın gerekleri doğrultusunda yenilendiğini ve vatandaşlara e-devlet üzerinden birçok hizmeti sağladığını söyleyen Vali Yazıcı, ziyaret sebebiyle heyete teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Vali Yazıcı, hafta nedeniyle vergi dairesi çalışanlarının, maliye teşkilatının, meslek mensuplarının ve vergileriyle ülkenin kalkınmasına vesile olan tüm vergi mükelleflerinin Vergi Haftası’nı kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli