DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2166913-0,05%
Antalya
26°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

137 okunma

VALİ YAZICI YAĞLI GÜREŞ FORUMU’NA KATILDI

ABONE OL
16 Şubat 2022 17:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ersin Yazıcı, Yağlı Güreş Birliği tarafından organize edilen Yağlı Güreş Forumu’na katıldı. Vali Yazıcı; “Bize ait olan değerlere sahip çıkmalıyız. Güreşte bu değerlerin en başında yer alıyor.” dedi.

Yağlı Güreş Forumu’na Vali Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Balıkesir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim ve Baş Pehlivan İsmail Balaban katıldı. 

DEVLETLERİ GÜÇLÜ YAPAN GEÇMİŞLERİDİR

Ata Sporumuz Yağlı Güreş’imizin Geleceği konulu forumda konuşan Vali Ersin Yazıcı; “Bu kıymetli ve özel forumu gerçekleştirmek için Akdeniz’in incisi, nadide şehrimiz Antalya’ya hoş geldiniz. Baş pehlivanları ve baş pehlivan adaylarını çıkaran bir şehirde bu forumun yapılmasını isabetli ve çok anlamlı buluyorum. Antalya’da güreşe gönül veren çok sayıda belediyemiz var. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, huzurlarınızda hepsine teşekkür ediyorum.  Güreş bizim ata sporumuz. Devletleri güçlü yapanın geçmişi ve mazisi olduğunu düşünüyorum.  Biz büyük bir milletiz. Büyük bir milletin torunları olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile yolumuza devam ediyoruz. Büyüklüğümüzü de gelenek göreneklerimizden, bize ait olan değerlerden alıyoruz. Güreş olmazsa olmazlarımızın başındadır. Biz Türkler olarak ata sporumuz diye adlandırdığımız hem normal güreş hem de yağlı güreşe sonuna kadar sahip çıkmalıyız.” dedi. 

ASİST PROJESİNDE GÜREŞE POZİTİF AYRIMCILIK UYGULAYACAĞIZ

" alt="">

Vali Yazıcı Antalya’da Sağlık İçin Spora Teşvik (ASİST) Projesiyle dezavantajlı olarak belirtilen bölgelerde ki çocukları spora yönlendirmeyi hedeflediklerini belirterek; “Biz ASİST Projesi’nde öğrencilerimize sunduğumuz spor dalları içerisinde, tek pozitif ayrımcılığı güreş için yapacağız. Çocuklarımızın güreş yapmalarını istiyoruz. Lütfen siz de güreşten vazgeçmeyin, güreşe yaptığınız yatırım ve katkıları o ilde bir organizasyon olarak değerlendirmeyin. Türk milletine katkı sunduğunuzu unutmayın. Ata sporumuza yapmış olduğunuz katkı ve vermiş olduğunuz değerden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

GÜREŞ TÜRK MİLLETİ’NİN GÜCÜNÜ YANSITAN BİR SPORDUR

Yağlı Güreş Forumu çıkışında basın mensuplarına röportaj veren Vali Ersin Yazıcı; “Ben güreşi büyük Türk milletinin bir değeri olarak görüyorum. Bu değerin yüceltilmesi ve onurlandırılması için çalışmamız gerekiyor. Antalya’da bu iş çok güzel yapılıyor. Belediyelerimize çok teşekkür ediyorum. Güreş organizasyonları çoğalmaya başladı ve bu durumdan dolayı çok mutluyum. Büyük Türk milletinin en önemli göstergelerinden biri olan güreş, bize gücümüzü, kudretimizi yeri geldi zaman da merhametimizi gösteren bir spordur. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yağlı Güreş Birliği Başkanı Yücel Yılmaz konuşmasında, yağlı güreş standartlarının yükseltilerek, vatandaşlara sevdirilmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Eroğlu ise Türk tarihinin en önemli sporu olan güreşin güçlü bir hale getirilerek, gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini ifade etti. /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli