DOLAR 32,5303 0.04%
EURO 34,6760 -0.13%
ALTIN 2.432,66-2,66
BITCOIN 21568322,51%
Antalya
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VALİ YAZICI YİKOB YÖNETİCİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI
159 okunma

VALİ YAZICI YİKOB YÖNETİCİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

ABONE OL
1 Mart 2022 09:22
VALİ YAZICI YİKOB YÖNETİCİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Ersin Yazıcı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen Yönetici Eğitimleri programının açılışına katıldı.

Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kapasitesini güçlendirmek için hayata geçirilen Yönetici Eğitimleri programına, Vali Ersin Yazıcı, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz, Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Mehmet Mut ve 30 Büyükşehir’de faaliyet gösteren YİKOB’ların başkanları ve yöneticileri katıldı. 

YİKOB’UN ÖNEMİNİN FARKINDAYIM

YİKOB başkanları ve yöneticilerini Antalya’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Ersin Yazıcı; “Türkiye’nin cenneti olan Antalya’mıza hoş geldiniz. Dünyanın en güzel şehrinde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. 680 bin yatak kapasitesiyle, 422 adet 5 yıldızlı oteliyle Türkiye turizm gelirin üçte birini sağlayan Antalya’mızda bu organizasyonu yaptığınız için teşekkür ediyorum. YİKOB’un yaşamış olduğu süreçleri yakından bilen birisiyim. 2014 yılında kurulan YİKOB’ların geldiği noktaların burada tartışılarak güzel ve faydalı kararların çıkmasını bekliyoruz. YİKOB’un önemini bilen ve daha fazla ihtiyaç olduğunu birebir yaşamış bir yönetici olarak. YİKOB’ların tartışılarak yeni sistemde şehrin sıkıntılarını, acil ihtiyaçlarını daha seri çözecek bir yapıya dönüştürülmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

İNSANLARIMIZI MUTLU EDECEK KARARLAR ALINSIN

" alt="">

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Yasası hazırlanırken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olduğunu belirten Vali Yazıcı; “2012 yılında bu yasa hazırlanırken farklı bakış açılarıyla bakarak, zaman zaman farklı düşüncelere sahip olduk. Ama geldiğimiz gün itibariyle işin içinde bulunan biri olarak YİKOB’un bugünki seviyesinin çok üstünde olması gerektiğine inanıyorum. İnşallah bu eğitimin güzel sonuçları olur ve hizmet ettiğimiz insanları mutlu edecek kararlar alınır.” şeklinde konuştu. 

Vali Ersin Yazıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda panelist olarak İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu yer aldı. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesi için düzenlenen Güçlendirme Eğitimleri 28 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında beş gün boyunca devam edecek. 

DEPREM HAFTASI MESAJI

Öte yandan Vali YŞazıcıoğlu “Deprem Haftası nedeniyle bir de mesaj yayınladı. Yazıcı mesajında şunları ifade etti:

“Toplumumuzda deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı daima hazırlıklı olunması amacıyla, ülkemizde her yıl 1–7 Mart tarihleri arasındaki hafta, “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinde yer almaktadır. Bu nedenle; depreme karşı alınacak önlemler, deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirilmesi, farkındalık ve güvenli yaşam kültürünün oluşturulması büyük önem arz etmektedir.

Yapılan eğitimler ve etkinliklerle halkımızın bilinçlenmesi, depreme karşı daha dayanıklı yapılar yapılması, deprem olduğunda da toplumun bilinçli bir şekilde ve dayanışma içinde hareket etmesinin tekrar hatırlatılması, toprakları deprem kuşağında yer alan bir ülke olarak bizim için son derece önemlidir. 

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de, afetlere hazırlıklı olma konusunda gerekli planlama, hazırlık ve bilinçlendirme çalışmaları ilgili tüm kurum, kuruluş ve kişilerle iş birliği halinde titizlikle yürütülmektedir. 

Şunu unutmayalım ki; doğal afetlerin önüne geçmemiz mümkün değil ancak afetlere hazırlık yaparak ve gerekli önlemleri alarak verecekleri zararları asgari seviyeye çekebiliriz. Ülkemizin deprem kuşağında yer aldığını ve depremlerin değil binaların ölümlere sebebiyet verdiğini unutmayalım ve koruyucu tedbirlerimizi bir an önce alalım.

Deprem Haftası etkinliklerinin, ilimizde ve ülkemizde deprem bilincinin artmasına vesile olması temennisiyle, tüm vatandaşlarımıza afetlerden uzak, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.” /VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli