DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2163718-0,21%
Antalya
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VALİ YAZICI’DAN ‘14 MART TIP BAYRAMI’ MASAJI
269 okunma

VALİ YAZICI’DAN ‘14 MART TIP BAYRAMI’ MASAJI

ABONE OL
13 Mart 2022 16:30
VALİ YAZICI’DAN ‘14 MART TIP BAYRAMI’ MASAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Yaşadığımız çağda tüm insanlara sağlık hizmeti verilmesi ve insanların bu hizmetlere ulaşabilirliğinin artırılması, gelişmişliğin temel göstergelerinden biri kabul edilmektedir” dedi.

Vali Yazıcının mesajı şöyle:

“Toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesi adına büyük bir özveriyle çalışan, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.” düsturunca tüm bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. Her alanda müreffeh, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Çünkü sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur. 

Yaşadığımız çağda tüm insanlara sağlık hizmeti verilmesi ve insanların bu hizmetlere ulaşabilirliğinin artırılması, gelişmişliğin temel göstergelerinden biri kabul edilmektedir. Zira “insan” varlıkların en değerlisi ve üretilen her hizmetin odak noktasıdır.

" alt="">

İki yılı aşkın bir süredir Covid-19 pandemisi ile mücadelede sağlık çalışanlarımızın ne kadar önemli bir görevde bulunduklarını, ne kadar kutsal bir meslek icra ettiklerini, hayatlarını ortaya koyarak, gece gündüz demeden büyük fedakârlıklarla çalıştıklarını bir kez daha gördük. Canları pahasına görev yapan sağlık personelimizin, bu süreçte göstermiş olduğu büyük çaba, gayret ve fedakârlıklar her türlü takdirin üzerindedir.

En değerli hazinemiz olan sağlığımızın öneminin kuvvetli bir şekilde hissedildiği bu günlerde, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak, görevini büyük bir özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” VARIŞ HABER

En az 10 karakter gerekli