DOLAR 32,8615 0.02%
EURO 35,6877 -0.01%
ALTIN 2.554,000,36
BITCOIN 2183699-0,34%
Antalya
32°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YAKINLARINI KAYIRMAKLA SUÇLANAN KARA’DAN SAVUNMA.. ‘350 KİŞİYİ İŞE ALDIM’
635 okunma

YAKINLARINI KAYIRMAKLA SUÇLANAN KARA’DAN SAVUNMA.. ‘350 KİŞİYİ İŞE ALDIM’

ABONE OL
1 Temmuz 2024 18:16
YAKINLARINI KAYIRMAKLA SUÇLANAN KARA’DAN SAVUNMA.. ‘350 KİŞİYİ İŞE ALDIM’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, bazı basın organlarında akrabalarını işe almakla, aldığı akrabalarını da memur yapmak için Özel Kalem’de görevlendirdiğini ileri sürmüştü. Bu iddialara yanıt veren Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat’ın komple akrabası olduğunu, liyakat sahibi insanları işe aldığını söyledi.

Bazı basın organlarında Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara’nın kendisinin ve eşinin yakınlarını işe aldığı, bu personellerden bir kısmının da Özel Kalem’de görevlendirilerek 6 ay çalıştıktan sonra memur yapılacağı ileri sürüldü. Kara’nın ayrıca çok sayıda personel aldığı da iddia edilmişti.

“HEPSİ BENİM AKRABAM”

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara bu iddialara yanıt verdi. Başkan Kara, “2 bin 500 personel var. Hepsi akrabam, benim bütün Manavgat akrabam. Toplam 350 eleman aldım belediyeye. Tasarruf tedbirleri çıkmadan önce aldık. Hala yetersiz ama ekonomiden dolayı bekliyoruz. Bizim 70 kilometre sahilimiz var. 100 kilometre de kuzeye yani dağlara çıkıyorsunuz. 266 bin resmi nüfus var. Turizmden dolayı yaz aylarında nüfus milyonun altına düşmüyor. Akrabam da olsa liyakatlı olduktan sonra çalışır” dedi.

“Dürüst, namuslu olsun gönderin alayım” dediğini belirten Başkan Niyazi Kara sözlerini şöyle sürdürdü:

" alt="">

“MHP VE AKPARTİLİ DE ALDIM”

“Şimdi akrabam olan kişilerin Bunlardan bir kısmı zaten burada çalışıyordu. Biz uzaydan adam getirmiyoruz. Seçimde çalışan bir sürü insan var. Kimi alacağım zaten? Elbette çalışanları aldık. Ama liyakat kuralı ile aldık. İşe girenlerin arasında Ak Parti’den de MHP’den de adam aldım. Hatta aldığımız bir personelin seçimde rakibin aracını kullanıp bayrağını sallarken paylaşımını getirip gösterdiler. Oysa ben o şekilde bir kişi değil 6 kişi aldım. Ben olaya siyaseten bakmıyorum işimize yarayacak personel alıyoruz.”

“BİZİM GİBİ BELEDİYE VAR MI?”

Kendisinin personel alımına müdahale etmediğini de belirten Başkan Kara, “O işi bürokratlara bıraktım. Onlara da verim alabileceğiniz insanları işe alın dedim. Birini alıp memur yapayım diye özel kalemi kullanmadım. İki şirketimiz var. Şirkette görev yapan meclis üyelerimiz var. Huzur hakkı da almıyorlar. Bana huzur hakkı almadan görev yapan meclis üyelerinin olduğu, memur yapmak için özel kalemi kullanmayan bir başka belediye gösterin. Bizim gibi belediye var mı? Güneş balçıkla sıvanmaz” diye konuştu.

Yaptığı icraatların bazılarını rahatsız ettiğini de söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, “Bazılarının menfaatini bozuyoruzdur, bazıları işine gelmiyordur. Ama bu böyle gelmiş böyle gitmeyecek. Biz sağlam, emin adımlarla iktidara ilerlemek istiyoruz. Bunun için Manavgat’ın ekonomisi, insan kaynağı neyi varsa kullanacağız Manavgat’ta herkes mutlu. 3-5 kişi hariç herkes mutlu. Personelimizde mutlu. Çalıştıktan sonra herkes onlara sevgi ile bakmaya başladı. Aynı personelle çalışıyoruz. Aynı birim müdürleri ile çalışıyoruz. Ben gelmeden dilekçe verip gidenler olmuş. Bir iki tanesi gitmek istedi ve gittiler. Ben kadroyu sıfırdan kurmaya çalışıyorum. Ama bunu yaparken de belediyenin içinden birilerini bulup getiriyorum. İşini yapmayanı da değiştirin diyorum” şeklinde konuştu. /ANTALYA GÜNDEM

En az 10 karakter gerekli