DOLAR 32,5061 -0.01%
EURO 34,6592 -0.16%
ALTIN 2.435,63-2,54
BITCOIN 21524152,44%
Antalya
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

160 okunma

İÇLERİNDEKİNİ DIŞA VURDULAR.. CHP’Lİ ÜYEDEN ‘EŞCİNSEL EVLİLİK’ VURGUSU

ABONE OL
13 Şubat 2022 09:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’li Kadıköy Belediyesi’nin Meclis Üyesi İrfan Gümrah, eşcinsel evlilikleri savundu ve Osmanlı Devleti’ne de hakaret ederek, “Artık Osmanlı’nın eski kör bakışından bakmayıp daha modern bakmak gerekir” dedi.

Kadıköy Belediyesi Meclisi gündeme ilişkin konuların görüşülmesi için toplandı. Birleşimde Türkiye’de yaşayan eşcinseller gündeme geldi. CHP’li meclis üyesi İrfan Gümrah konuya ilişkin söz hakkı aldı. Gümrah, olayın sadece bir cinsel tercihten ibaret olduğunu söyleyerek Avrupa ülkelerinin konuya bakış açılarını örnek gösterdi.

“OSMANLI’NIN KÖR BAKIŞINI BIRAKALIM”

Türkiye’nin de artık olaya Batı gibi bakması gerektiğini söyleyen Gümrah, “Onlarınki sadece bir cinsel tercihtir. Bugün medeni ülkelerde aynı cinsiyetten kişilerin evliliğine dahi artık izin verilir hale geldi. Artık dünyaya Osmanlı’nın eski o kör bakışından bakmayıp daha modern bakmak gerekir.” diye konuştu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

" alt="">

Gümrah’ın bu eşcinsel evliliğe desteği ve Osmanlı’ya yönelik ‘kör bakış’ ifadeleri tepki çekti. Sosyal medyada gündeme gelen Gümrah’ın konuşmalarına tepki yağdı.

AKILLARA CHP’NİN AFİŞLERİ GELDİ

Gümrah’ın bu konuşması CHP’nin seçim vaatleriyle ilgili bir afişini akıllara getirdi. Parti tarafından hazırlanan ve eşcinsellerin de konu edildiği afişler bazı şehirlerde billboardlara asılmıştı.

Afişte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görseliyle beraber şu ifadeler yer almıştı: “Telafi edeceğiz. Kaybettiğini yerine koyma vakti. Etnik köken, inanç, cinsel yönelim yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacak”

EŞCİNSELLER İÇİN YASA TEKLİFİ HAZIRLIĞI

CHP diğer yandan LGBT grupları için yasa teklifi hazırlığında. Parti sözcüsü Faik Öztrak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “CHP tüm yurttaşlarımızın insan hak ve özgürlüklerinden tam ve eşit fırsatlarla yararlanmasını, her türlü ayrımcılığın önlenmesini en önemli hedeflerinden biri görüyor. İlgili birimlerimiz gerekli çalışmaları yürütüyor. Bizim tek bir amacımız var. Devletin adaletle herkese sahip çıkması.” demişti. /İNTERNETHABER

En az 10 karakter gerekli